Hrvatska numizmatika
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Vaši prijedlozi za novu suvenir kovanicu ND Castua

+4
kronen
MinesweePer
natko
zviscevic
8 posters

Stranica 2 / 3. Previous  1, 2, 3  Next

Go down

Vaši prijedlozi za novu suvenir kovanicu ND Castua - Page 2 Empty Re: Vaši prijedlozi za novu suvenir kovanicu ND Castua

Postaj  zviscevic pet lis 28, 2011 8:21 am

Ovo s Krežmom mi je zanimljivo.
zviscevic
zviscevic
Admin

Broj postova : 749
Join date : 12.02.2011
Lokacija : Kastav, Hrvatska

http://www.monetalis.hr

[Vrh] Go down

Vaši prijedlozi za novu suvenir kovanicu ND Castua - Page 2 Empty Re: Vaši prijedlozi za novu suvenir kovanicu ND Castua

Postaj  zviscevic pet lis 28, 2011 10:21 pm

Prijedlog za 150. Obljetnicu rođenja Franje Krežme:

Vaši prijedlozi za novu suvenir kovanicu ND Castua - Page 2 Krezma10

Kako Vam se čini?
zviscevic
zviscevic
Admin

Broj postova : 749
Join date : 12.02.2011
Lokacija : Kastav, Hrvatska

http://www.monetalis.hr

[Vrh] Go down

Vaši prijedlozi za novu suvenir kovanicu ND Castua - Page 2 Empty Re: Vaši prijedlozi za novu suvenir kovanicu ND Castua

Postaj  Gost sub lis 29, 2011 5:27 am

zviscevic je napisao/la:Prijedlog za 150. Obljetnicu rođenja Franje Krežme:



Kako Vam se čini?
Wow! Super je. Jedino TOM grbu kao da nije tu mjesto. Možda bi bolje izgledao onaj stilizirani kao herceg-bosanski, ali bez pletera? I godina 2012.?


Zadnja promjena: Rango; sub lis 29, 2011 9:17 am; ukupno mijenjano 2 put/a.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Vaši prijedlozi za novu suvenir kovanicu ND Castua - Page 2 Empty ..

Postaj  kronen sub lis 29, 2011 7:46 am

odlicno izgleda ne bi nista mjenjao!
kronen
kronen

Broj postova : 63
Join date : 16.02.2011
Age : 44

http://numismaticabaco.blogspot.com/

[Vrh] Go down

Vaši prijedlozi za novu suvenir kovanicu ND Castua - Page 2 Empty Re: Vaši prijedlozi za novu suvenir kovanicu ND Castua

Postaj  MinesweePer sub lis 29, 2011 7:20 pm

impresivno, ako se želi dodati nešto u prazan prostor iznad potpisa, možda bi bilo dobro dodati violinski ključ ili neke note, tek toliko da prostor nije prazan.
MinesweePer
MinesweePer

Broj postova : 259
Join date : 15.02.2011
Lokacija : Rijeka

[Vrh] Go down

Vaši prijedlozi za novu suvenir kovanicu ND Castua - Page 2 Empty Re: Vaši prijedlozi za novu suvenir kovanicu ND Castua

Postaj  almingbg ned lis 30, 2011 7:51 am

Svaka cast ljudima koji su davno rodjeni i umrli, ali oni su pluskvamperfekt - davno svrseno proslo vrijeme. Budite za promjenu malo moderni, i to na vise nacina:

Iskoristite vas prigodni novac da obiljezite osobe (zasto ne zene) koje su zaduzile Hrvatsku, a koje nikad nece dobiti svoj prigodni novac RH - Blanka Vlasic ili Janica Kostelic.

bye
Almin
almingbg
almingbg

Broj postova : 168
Join date : 05.03.2011

[Vrh] Go down

Vaši prijedlozi za novu suvenir kovanicu ND Castua - Page 2 Empty Re: Vaši prijedlozi za novu suvenir kovanicu ND Castua

Postaj  MinesweePer ned lis 30, 2011 9:36 am

Što kažete na Iztoka Puca?
MinesweePer
MinesweePer

Broj postova : 259
Join date : 15.02.2011
Lokacija : Rijeka

[Vrh] Go down

Vaši prijedlozi za novu suvenir kovanicu ND Castua - Page 2 Empty Re: Vaši prijedlozi za novu suvenir kovanicu ND Castua

Postaj  zviscevic ned lis 30, 2011 10:20 am

almingbg je napisao/la:Svaka cast ljudima koji su davno rodjeni i umrli, ali oni su pluskvamperfekt - davno svrseno proslo vrijeme. Budite za promjenu malo moderni, i to na vise nacina:

Iskoristite vas prigodni novac da obiljezite osobe (zasto ne zene) koje su zaduzile Hrvatsku, a koje nikad nece dobiti svoj prigodni novac RH - Blanka Vlasic ili Janica Kostelic.

bye
Almin

Sve je to u redu, ali smatram da je malo neukusno da se kovani novac (kao i spomenici) izrađuju živim ljudima, osim ako nije riječ o monarhu ili vjerskom poglavaru (papa, u rangu monarha). Monarh je ionako simbol nečega i tu igra manju ulogu kao osoba, više kao institucija.

Žive osobe se u pravilu ne stavlja na novac. Recimo ono kada je izdana Tuđmanova kovanica za njegovog života... to je malo prešlo granicu dobrog ukusa.

Nadalje, da bi se nekog od živućih i stavilo na kovanicu, trebalo bi imati njegov pristanak.

Ja pozivam forumaše da predlažu događaje ili neke univerzalne teme. Da ne budemo samo fokusirani na osobe...
zviscevic
zviscevic
Admin

Broj postova : 749
Join date : 12.02.2011
Lokacija : Kastav, Hrvatska

http://www.monetalis.hr

[Vrh] Go down

Vaši prijedlozi za novu suvenir kovanicu ND Castua - Page 2 Empty Re: Vaši prijedlozi za novu suvenir kovanicu ND Castua

Postaj  zlaja ned lis 30, 2011 10:25 am

Kolega almingbg ima pravo, malo je žena uopće zastupljeno na novcu i nije nužno samo povijesne ličnosti stavljati na njega. Nadalje mislim da je i sport jako zastupljen na kovanicama i danas se više pozornosti posvećuje sportu nego nekom istraživačkom radu u medicini ili humanitarnom radu. Što je na primjer sa Anom Rukavina i njezinom zakladom.
Inače svaka čast što se tiče do sada viđenih idejnih rješenja. Jako lijepo urađeni, čestitam autorima.
zlaja
zlaja

Broj postova : 373
Join date : 15.02.2011
Age : 67
Lokacija : Županja Hrvatska

[Vrh] Go down

Vaši prijedlozi za novu suvenir kovanicu ND Castua - Page 2 Empty Re: Vaši prijedlozi za novu suvenir kovanicu ND Castua

Postaj  natko ned lis 30, 2011 11:01 am

Razumijem Alminovu inicijativu, ali slazem se u potpunosti sa Zlatkom kod ovog pitanja. Ako cemo moderne onda mozemo događaje, ne ljude. Npr. otvaranje autoceste Nedođija-Vukoj. ili sl.

I dizajn za kovanicu je vrhunski, moderan, bas kakav je, ne treba nista iznad potpisa, da se lijepo vidi velika zrcalna povrsina. Ono mora proof obavezno, ra razliku od moje, koju cu prepraviti i staviti tu, koja mozda bolje u obicnoj tehnici.

Iztok Puc...komemoracija...dobra. Je li to dopusteno bez pristanka obitelji, Zlatko?
natko
natko

Broj postova : 259
Join date : 13.02.2011
Lokacija : Split

[Vrh] Go down

Vaši prijedlozi za novu suvenir kovanicu ND Castua - Page 2 Empty Re: Vaši prijedlozi za novu suvenir kovanicu ND Castua

Postaj  zviscevic ned lis 30, 2011 1:19 pm

Iztok Puc...komemoracija...dobra. Je li to dopusteno bez pristanka obitelji, Zlatko?

Ne. Mislim, uvijek se može "riskirat", ali treba pitat obitelj. Titova obitelj u HR ima zaštićeno pravo na korištenje njegovog imena i lika i već su u nekim slučajevima dobili sporove... tako da se ni s time ne treba previše zezati.

Numizmatika, kiparstvo, pa i filatelija čuvaju neke stvari od zaborava. Zato je meni recimo ova ideja sa Krežmom zanimljiva. Da budem iskren, za tog Krežmu sam čuo 2 puta u životu, ali nisam se previše zanimao tko je to. Ali sada sam malo pročitao, pa znam. Dakle, to je jedna od misli vodilja ovdje, da se neke stvari (prvenstveno one dobre) iskopaju na površinu. Dakle uzme se neki lijepi detalj, pa onda se istakne. I onda to pobudi zanimanje ljudi - tko je to - to je to...

Tko bi od nas numizmatičara imao pojma o Senjskom glagoljskom misalu da nije na kovanici? Znali bi, ali bi nam to bila informacija od malog značaja, a danas kada netko spomene misal u zlatu, svima to pobudi pažnju.
zviscevic
zviscevic
Admin

Broj postova : 749
Join date : 12.02.2011
Lokacija : Kastav, Hrvatska

http://www.monetalis.hr

[Vrh] Go down

Vaši prijedlozi za novu suvenir kovanicu ND Castua - Page 2 Empty Re: Vaši prijedlozi za novu suvenir kovanicu ND Castua

Postaj  MinesweePer ned lis 30, 2011 1:35 pm

Novi prijedlog: 20.gosišnjica pogibije Josipa Jovića - prvog hrvatskog poginulog redarstvenika u Domovinskom ratu.
MinesweePer
MinesweePer

Broj postova : 259
Join date : 15.02.2011
Lokacija : Rijeka

[Vrh] Go down

Vaši prijedlozi za novu suvenir kovanicu ND Castua - Page 2 Empty Re: Vaši prijedlozi za novu suvenir kovanicu ND Castua

Postaj  almingbg pon lis 31, 2011 11:09 am

Mislim da je ova tema krenula pogresnim tokom od samog pocetka. Niko nije postavio pitanje koja su pravila ND Castua za izradu prigodnog "novca". Postoji li pravilo da se samo pokojnici stavljaju na novac? Ili je znacajnije da se obiljeze pojedinci (ili grupe) koji su zaduzili Hrvatsku ili regiju (mislim na Kvarner)?

Janica (da se opet vratim na nju) je zavrsila svoju sportsku karijeru, i nisam siguran da ste vi koji zivite u Hrvatskoj svjesni njenog rejtinga u svijetu, pogotovo u zemljama u kojima je alpsko skijanje na cijeni. Austrijani i Svicarci imaju skijaske gimnazije (vjerovatno i Svedjani i Norvezani), ulazu milijarde u razvoj svojih talenata, i onda se tu pojavljuje neka curica iz jedne pomorske zemlje i odnosi im medalje ispred nosa. Bez Janice i njene porodice ne bi bilo ni Hrvatske na skijaskim kartama, niti bi Zagreb imao slalom za svjetski kup.

pozdrav
Almin
almingbg
almingbg

Broj postova : 168
Join date : 05.03.2011

[Vrh] Go down

Vaši prijedlozi za novu suvenir kovanicu ND Castua - Page 2 Empty Re: Vaši prijedlozi za novu suvenir kovanicu ND Castua

Postaj  zviscevic pon lis 31, 2011 11:30 am

Da, istina, trebao sam postaviti jasnije kriterije...

Opet s druge strane, sport je već poprilično dobro zastupljem na službenom novcu, pa bih ja volio kada bi se stavio akcent na druge stvari. Povijest, kultura,... a i univerzalne teme.
zviscevic
zviscevic
Admin

Broj postova : 749
Join date : 12.02.2011
Lokacija : Kastav, Hrvatska

http://www.monetalis.hr

[Vrh] Go down

Vaši prijedlozi za novu suvenir kovanicu ND Castua - Page 2 Empty Re: Vaši prijedlozi za novu suvenir kovanicu ND Castua

Postaj  zviscevic pon lis 31, 2011 11:34 am

Skrećem još jednom pažnju, da bi npr. u slučaju živućih ljudi (i nedavno preminulih) trebalo tražiti dopuštenje njih samih, odn. njihove obitelji.
zviscevic
zviscevic
Admin

Broj postova : 749
Join date : 12.02.2011
Lokacija : Kastav, Hrvatska

http://www.monetalis.hr

[Vrh] Go down

Vaši prijedlozi za novu suvenir kovanicu ND Castua - Page 2 Empty Re: Vaši prijedlozi za novu suvenir kovanicu ND Castua

Postaj  kljaja pon lis 31, 2011 2:52 pm

Čitam ovu temu i vidim dosta zanimljivih prijedloga. Moram priznat da mi se najviše svidio Natkov Rugjer. Gledajući ga, palo mi je na pamet da je ove godine 20-a godišnjica uvođenja hrvatskog dinara. Mislim da bi numizmatičari trebali ukoliko imaju mogućnost nekako obilježiti tu obljetnicu. Kako se Rugjer nalazi na hr. dinarima možda su se te dvije obljetnice mogle obilježiti odjednom, recimo npr putem naznake "nominalne vrijednosti" kovanice. Zato mislim da je šteta ona odredba o obveznom elementu "dukat i pol".
kljaja
kljaja

Broj postova : 17
Join date : 17.03.2011

[Vrh] Go down

Vaši prijedlozi za novu suvenir kovanicu ND Castua - Page 2 Empty Re: Vaši prijedlozi za novu suvenir kovanicu ND Castua

Postaj  zviscevic pon lis 31, 2011 3:04 pm

kljaja je napisao/la:Čitam ovu temu i vidim dosta zanimljivih prijedloga. Moram priznat da mi se najviše svidio Natkov Rugjer. Gledajući ga, palo mi je na pamet da je ove godine 20-a godišnjica uvođenja hrvatskog dinara. Mislim da bi numizmatičari trebali ukoliko imaju mogućnost nekako obilježiti tu obljetnicu. Kako se Rugjer nalazi na hr. dinarima možda su se te dvije obljetnice mogle obilježiti odjednom, recimo npr putem naznake "nominalne vrijednosti" kovanice. Zato mislim da je šteta ona odredba o obveznom elementu "dukat i pol".

Hrvatski dinar i kuna se ne smije koristiti, osim ako netko želi završiti u Remetincu zbog numizmatike.
zviscevic
zviscevic
Admin

Broj postova : 749
Join date : 12.02.2011
Lokacija : Kastav, Hrvatska

http://www.monetalis.hr

[Vrh] Go down

Vaši prijedlozi za novu suvenir kovanicu ND Castua - Page 2 Empty Re: Vaši prijedlozi za novu suvenir kovanicu ND Castua

Postaj  MinesweePer uto stu 01, 2011 9:01 am

Budući da se očito približavamo EU, a ove godine je 18. rođendan EU kao takve (Ugovor iz Maastrichta) možda bi povodom toga mogli kovanicu izradit?
S druge strane, već postoji slična kovanica od 25 kuna...
MinesweePer
MinesweePer

Broj postova : 259
Join date : 15.02.2011
Lokacija : Rijeka

[Vrh] Go down

Vaši prijedlozi za novu suvenir kovanicu ND Castua - Page 2 Empty Re: Vaši prijedlozi za novu suvenir kovanicu ND Castua

Postaj  natko sri stu 02, 2011 1:37 pm

zviscevic je napisao/la: Hrvatski dinar i kuna se ne smije koristiti, osim ako netko želi završiti u Remetincu zbog numizmatike.

Za "Republika Hrvatska" isto znam da ne moze, kako je regulirano koristenje sluzbenog grba? Zasto on ne bi mogao biti stilski detalj.
natko
natko

Broj postova : 259
Join date : 13.02.2011
Lokacija : Split

[Vrh] Go down

Vaši prijedlozi za novu suvenir kovanicu ND Castua - Page 2 Empty Re: Vaši prijedlozi za novu suvenir kovanicu ND Castua

Postaj  zviscevic sri stu 02, 2011 1:49 pm

Ja nisam nigdje vidio propis koji to eksplicitno regulira, ali je to siva zona, pa se s time ne treba zezati,
zviscevic
zviscevic
Admin

Broj postova : 749
Join date : 12.02.2011
Lokacija : Kastav, Hrvatska

http://www.monetalis.hr

[Vrh] Go down

Vaši prijedlozi za novu suvenir kovanicu ND Castua - Page 2 Empty Re: Vaši prijedlozi za novu suvenir kovanicu ND Castua

Postaj  zviscevic čet stu 03, 2011 9:09 am

Poštovani kolege,

Evo mi u društvu bi išli sa Krežmom za početak. Kasnije bi išli ovaj Natkov i prijedlog i ostali kako se pojave.

Cijena izrade kovanica, talirske veličine (45 mm), posrebreni cink (kao papa) je 353 EUR na bazi 100 komada. Dakle, 3,53 EUR po komadu.

Budući da je svaki projekt lakše podnijeti ako se financira zajedno, pozivam vas sve ovim putem da se uključite u financiranje kako bi se projekt lakše ostvario. Predvidjeli smo "pakete" za financijere od 10 kovanica po cijeni od 35,30 EUR (cca 265 kn). To je dakle proizvodna cijena, samo se mora uzeti minimalno 10 komada.

Računajte da će se raditi o atraktivnim kovanicama, talirske veličine (promjera 45 mm) iskovanih u proof (proof-like) tehnici.

Ukoliko je netko zainteresiran, neka se javi na zviscevic@gmail.com ili privatnom porukom.

Naravno, svatko tko bude uzeo paket, biti će naveden na svim mjestima kao sponzor, odn. sufinancijer projekta.

Rok za prijavu je 7 dana - do 10.11.2011.
zviscevic
zviscevic
Admin

Broj postova : 749
Join date : 12.02.2011
Lokacija : Kastav, Hrvatska

http://www.monetalis.hr

[Vrh] Go down

Vaši prijedlozi za novu suvenir kovanicu ND Castua - Page 2 Empty Re: Vaši prijedlozi za novu suvenir kovanicu ND Castua

Postaj  zviscevic čet stu 03, 2011 11:08 pm

Zar nema interesenata? Smile
zviscevic
zviscevic
Admin

Broj postova : 749
Join date : 12.02.2011
Lokacija : Kastav, Hrvatska

http://www.monetalis.hr

[Vrh] Go down

Vaši prijedlozi za novu suvenir kovanicu ND Castua - Page 2 Empty Re: Vaši prijedlozi za novu suvenir kovanicu ND Castua

Postaj  MinesweePer pet stu 04, 2011 6:30 pm

nema preprodavača ovdje očito
MinesweePer
MinesweePer

Broj postova : 259
Join date : 15.02.2011
Lokacija : Rijeka

[Vrh] Go down

Vaši prijedlozi za novu suvenir kovanicu ND Castua - Page 2 Empty Re: Vaši prijedlozi za novu suvenir kovanicu ND Castua

Postaj  natko sub stu 05, 2011 9:59 pm

Super. Znaci ic ce i moje, wee. Crko mi comp (ponovo, 3. put, a novi je Evil or Very Mad ). Kad ga dobijem nazad potrudim se dodatno kako smo se dogovorili.

Ja sam zainteresiran za 10 komada...vjerojatno ih necu nikad prodat, nisam snalazljiv sta se toga tice ko neki tu, al sta cu... Cudi me sto ide samo sto komada, mislim da je prosl a kovanica bila uspjeh, a islo je 300.

Samo pitanje, talirska velicina, pa zasto 45 mm?? Obicno je 38-39, max 40 i to oni stari sto nisu bili u okvirima pri kovanju. 45 ne stane u nikakav holder za one koji ga zele nekako organizirat u album!

Drugo pitanje, kolika bi cijena bila za srebro, 28g? Kad je talir, nek bude srebrni!
natko
natko

Broj postova : 259
Join date : 13.02.2011
Lokacija : Split

[Vrh] Go down

Vaši prijedlozi za novu suvenir kovanicu ND Castua - Page 2 Empty Re: Vaši prijedlozi za novu suvenir kovanicu ND Castua

Postaj  mijo333 ned stu 06, 2011 12:27 pm

Pozdrav svima.Tema mi se sviđa.Ja sam za pomoć kod financiranja.Samo kuda ću sa 10 komada.Želi li netko samnom uplatit taj iznos,znači pola ja pola još netko i da dobijemo svaki po 5 komada?To bi mi bilo prihvatljivo.Valjda i Zlatku to odgovara. Very Happy

mijo333

Broj postova : 28
Join date : 21.02.2011
Age : 42

[Vrh] Go down

Vaši prijedlozi za novu suvenir kovanicu ND Castua - Page 2 Empty Re: Vaši prijedlozi za novu suvenir kovanicu ND Castua

Postaj  Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 2 / 3. Previous  1, 2, 3  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.