Hrvatska numizmatika
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Suvenir kovanica „Papa Benedikt XVI“ u izdanju Numizmatičkog društva „Castua“

4 posters

Go down

Suvenir kovanica „Papa Benedikt XVI“ u izdanju Numizmatičkog društva „Castua“ Empty Suvenir kovanica „Papa Benedikt XVI“ u izdanju Numizmatičkog društva „Castua“

Postaj  zviscevic ned lip 12, 2011 11:53 am

Numizmatičko društvo „Castua“, Kastav izdalo je 10. lipnja suvenir kovanicu od 5 križara „Papa Benedikt XVI“

Suvenir kovanica „Papa Benedikt XVI“ u izdanju Numizmatičkog društva „Castua“ Papa_511

Nominala: 5 križara
Godište: 2011.
Sastav metala: posrebreni cink
Promjer: 30 mm
Masa: 15 grama
Obod: gladak
Rotacija: medaljerska
Datum izdanja: 10. lipnja 2011.
Tehnika kovanja: proof-like
Emisija: 300 primjeraka
Autor: Zlatko Viščević

Lice: u središnjem dijelu nalazi se krstionica kneza Višeslava iz IX stoljeća kao simbol pokrštavanja Hrvata. Iznad krstionice je hrvatski grb okrunjen starohrvatskom krunom s tri križa. Ispod krstionice je oznaka nominale „5“. Oko svega polukružni natpisi „HRVATSKA“ i „KRIŽARA“ napisani latinicom i glagoljicom. Latinične od glagoljičnih natpisa razdvajaju godišne „2011.“ i signatura autora „Zl.“. Uz rub je točkasta kružnica.

Naličje: lik pape Benedikta XVI s pogledom na lijevo. Oko svega polukružni natpis „SVETI OTAC PAPA BENEDIKT XVI“ napisan glagoljicom i latinicom. Uz rub je točkasta kružnica.
zviscevic
zviscevic
Admin

Broj postova : 749
Join date : 12.02.2011
Lokacija : Kastav, Hrvatska

http://www.monetalis.hr

[Vrh] Go down

Suvenir kovanica „Papa Benedikt XVI“ u izdanju Numizmatičkog društva „Castua“ Empty Re: Suvenir kovanica „Papa Benedikt XVI“ u izdanju Numizmatičkog društva „Castua“

Postaj  zviscevic ned lip 12, 2011 12:01 pm

Cijena za zainteresirane je: 6,00 EUR + poštarina

Od svake prodane kovanice, 1 EUR će Društvo pokloniti domu za nezbrinutu djecu (odnosno kupiti potrepštine za koje su nam naveli da ih trebaju: pelene, ručnici i sl.). Tako da ovo ima i humanitarni karakter.
zviscevic
zviscevic
Admin

Broj postova : 749
Join date : 12.02.2011
Lokacija : Kastav, Hrvatska

http://www.monetalis.hr

[Vrh] Go down

Suvenir kovanica „Papa Benedikt XVI“ u izdanju Numizmatičkog društva „Castua“ Empty Re: Suvenir kovanica „Papa Benedikt XVI“ u izdanju Numizmatičkog društva „Castua“

Postaj  Gost ned lip 12, 2011 2:10 pm

zviscevic je napisao/la:Cijena za zainteresirane je: 6,00 EUR + poštarina

Od svake prodane kovanice, 1 EUR će Društvo pokloniti domu za nezbrinutu djecu (odnosno kupiti potrepštine za koje su nam naveli da ih trebaju: pelene, ručnici i sl.). Tako da ovo ima i humanitarni karakter.
Ja sam zainteresiran za 2 komada. Mislim da imam Vaš e-mail, pa ću Vas kontaktirati za koju minutu

Btw, kovanica mi je baš lijepa. Sjajno ste to dizajnirali. Mada ste mogli i staviti da je to izdanje ND Castau. Jer vam je na diku Smile

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Suvenir kovanica „Papa Benedikt XVI“ u izdanju Numizmatičkog društva „Castua“ Empty Re: Suvenir kovanica „Papa Benedikt XVI“ u izdanju Numizmatičkog društva „Castua“

Postaj  kronen ned lip 12, 2011 2:23 pm

fantastican rad.. cestitam!!

isto kao i prethodni kolega steta da niste naveli ime NDCastue na kovanici ostalo sve pet..
kronen
kronen

Broj postova : 63
Join date : 16.02.2011
Age : 44

http://numismaticabaco.blogspot.com/

[Vrh] Go down

Suvenir kovanica „Papa Benedikt XVI“ u izdanju Numizmatičkog društva „Castua“ Empty Re: Suvenir kovanica „Papa Benedikt XVI“ u izdanju Numizmatičkog društva „Castua“

Postaj  zviscevic ned lip 12, 2011 3:59 pm

Možda bude natpis na nekom idućem izdanju. I meni je žao sad što ga nisam stavio.

Inače, uživo izgleda puno bolje nego na slici. Kovanica je zapakirana u plastičnu kapsulu.
zviscevic
zviscevic
Admin

Broj postova : 749
Join date : 12.02.2011
Lokacija : Kastav, Hrvatska

http://www.monetalis.hr

[Vrh] Go down

Suvenir kovanica „Papa Benedikt XVI“ u izdanju Numizmatičkog društva „Castua“ Empty Re: Suvenir kovanica „Papa Benedikt XVI“ u izdanju Numizmatičkog društva „Castua“

Postaj  kronen ned lip 12, 2011 9:21 pm

.. ma svakako bi trebalo na iducim izdanjima biti natpis drustva ili Vasi inicijali itd..

..pohvalno jako u svezi Humanitarnog angazmana!

Cestitke
kronen
kronen

Broj postova : 63
Join date : 16.02.2011
Age : 44

http://numismaticabaco.blogspot.com/

[Vrh] Go down

Suvenir kovanica „Papa Benedikt XVI“ u izdanju Numizmatičkog društva „Castua“ Empty Re: Suvenir kovanica „Papa Benedikt XVI“ u izdanju Numizmatičkog društva „Castua“

Postaj  Gost čet lip 16, 2011 12:59 pm

Ja sam danas dobio svoja dva primjerka ove izuzetne kovanice. Potvrđujem da izgledaju još bolje nego na slici. Svaka čast još jednom

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Suvenir kovanica „Papa Benedikt XVI“ u izdanju Numizmatičkog društva „Castua“ Empty Re: Suvenir kovanica „Papa Benedikt XVI“ u izdanju Numizmatičkog društva „Castua“

Postaj  natko uto lip 21, 2011 11:13 am

Pozdrav Zlatko, ja bi isto 2 komada, jednog za sebe, jednog za prijatelja. Inace sam automatski zainteresiran za svako fantazijsko izdanje vezano uz Hrvatsku i BiH, a da ima neku vrijednost, kao npr. ovo 5 krizara. Mozemo to rijesiti skupa s katalogom.

Jako lijepo izradjeno, steta samo sto nije neka druga, bolja prigoda.


Zadnja promjena: natko; čet lip 23, 2011 9:13 am; ukupno mijenjano 1 put.
natko
natko

Broj postova : 259
Join date : 13.02.2011
Lokacija : Split

[Vrh] Go down

Suvenir kovanica „Papa Benedikt XVI“ u izdanju Numizmatičkog društva „Castua“ Empty Re: Suvenir kovanica „Papa Benedikt XVI“ u izdanju Numizmatičkog društva „Castua“

Postaj  zviscevic uto lip 21, 2011 11:32 am

Ajde javi mi se posebno za ovakve stvari na mail ili privatnom porukom.
zviscevic
zviscevic
Admin

Broj postova : 749
Join date : 12.02.2011
Lokacija : Kastav, Hrvatska

http://www.monetalis.hr

[Vrh] Go down

Suvenir kovanica „Papa Benedikt XVI“ u izdanju Numizmatičkog društva „Castua“ Empty Re: Suvenir kovanica „Papa Benedikt XVI“ u izdanju Numizmatičkog društva „Castua“

Postaj  zviscevic čet pro 22, 2011 10:21 pm

Evo samo da vas sve obavijestim da je dio sredstava od prodaje prigodne suvenir kovanice iskorišten za kupovinu poklona za djecu u domu u Lovranu. Ja i moja obitelj smo dodali još novaca, pa je kupljeno od svačega po nešto.

Kupili smo razne potrepštine za bebe: pelene, dude, higijenski materijal, kozmetiku za cure, kao i razne igračke i društvene igre.

Dom za nezbrinutu djecu Lovran:
http://www.novilist.hr/Vijesti/Regija/Opatija/Postanite-Djed-Bozicnjak-na-jedan-dan-i-djetetu-iz-lovranskog-Doma-za-nezbrinutu-djecu-Ivana-Brlic-Mazuranic-darujte-igracku-ili-slatkise

Računi:
Suvenir kovanica „Papa Benedikt XVI“ u izdanju Numizmatičkog društva „Castua“ Dom110

Suvenir kovanica „Papa Benedikt XVI“ u izdanju Numizmatičkog društva „Castua“ Dom210

Zahvaljujem se svima koji su kupili suvenir kovanicu i sudjelovali u akciji! santa
zviscevic
zviscevic
Admin

Broj postova : 749
Join date : 12.02.2011
Lokacija : Kastav, Hrvatska

http://www.monetalis.hr

[Vrh] Go down

Suvenir kovanica „Papa Benedikt XVI“ u izdanju Numizmatičkog društva „Castua“ Empty Re: Suvenir kovanica „Papa Benedikt XVI“ u izdanju Numizmatičkog društva „Castua“

Postaj  almingbg pet pro 23, 2011 7:27 am

Svaka čast Zlatko!
almingbg
almingbg

Broj postova : 168
Join date : 05.03.2011

[Vrh] Go down

Suvenir kovanica „Papa Benedikt XVI“ u izdanju Numizmatičkog društva „Castua“ Empty Re: Suvenir kovanica „Papa Benedikt XVI“ u izdanju Numizmatičkog društva „Castua“

Postaj  natko pet pro 23, 2011 12:34 pm

Za svaku pohvalu Wink
natko
natko

Broj postova : 259
Join date : 13.02.2011
Lokacija : Split

[Vrh] Go down

Suvenir kovanica „Papa Benedikt XVI“ u izdanju Numizmatičkog društva „Castua“ Empty Re: Suvenir kovanica „Papa Benedikt XVI“ u izdanju Numizmatičkog društva „Castua“

Postaj  Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.