Hrvatska numizmatika
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Goran Mihalj - fantazijske novčanice

+2
zviscevic
MinesweePer
6 posters

Stranica 2 / 2. Previous  1, 2

Go down

Goran Mihalj - fantazijske novčanice - Page 2 Empty Re: Goran Mihalj - fantazijske novčanice

Postaj  zviscevic pet srp 08, 2011 11:33 pm

Rango je napisao/la:
kronen je napisao/la:.. ne sumnjivo da imate velikog potencijala i kreativnost za izradu krasnih novčanica, no probajte taj potencijal iskoristiti u ostvarenju istih novčanica koje bi ostale trajni pečat u vremenu... probajte u dogovoru s numizmatičkim društvima, ili drugim organizacijama ostvariti slične projekte! zasigurno ce biti prepoznati i u međunarodnom okruzenju i domacem...,
Hvala, ali zasad nemam ambicija na tom polju. Da mi je se nekako domoći nekog programa pomoću kojeg bi se slika obradila tako da izgleda kao detalj s novčanice, odnosno da bi osobe na novčanicama bile sačinjena od linija, a ne da bude "prava" slika. Zasad sve ovo smatram skicama, pa dok ne napravim nešto s čime bi se ponosio, neću se upuštati u pokušaje da tiskam. Hvala svejedno na pohvalama.

Ja za sada nisam naletio na program koji uspječno konvertira crtež u linije. Dakle, ostaje jedino da se to ručno napravi (što se portreta tiče). Ostalo se već nekako može.
zviscevic
zviscevic
Admin

Broj postova : 749
Join date : 12.02.2011
Lokacija : Kastav, Hrvatska

http://www.monetalis.hr

[Vrh] Go down

Goran Mihalj - fantazijske novčanice - Page 2 Empty Re: Goran Mihalj - fantazijske novčanice

Postaj  Gost sub srp 09, 2011 7:17 am

Moj filipinski prijatelj Justin, koji živi u Francuskoj radi izvrsne fantazijske novčanice. Izgledaju stvarno kao prave novčanice. Također sve uspjeva razraditi do sitnih detalja. Pogledajte ovu:
Goran Mihalj - fantazijske novčanice - Page 2 Rnbjcurrency.th



Inače, ovo je njegov lik na novčanici.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Goran Mihalj - fantazijske novčanice - Page 2 Empty Re: Goran Mihalj - fantazijske novčanice

Postaj  kronen sub srp 09, 2011 9:17 am

.. da znam za Justina i njegove prve radove, sto reci, odlicno to radi!
kronen
kronen

Broj postova : 63
Join date : 16.02.2011
Age : 44

http://numismaticabaco.blogspot.com/

[Vrh] Go down

Goran Mihalj - fantazijske novčanice - Page 2 Empty Nelegalna prodaja fantasy novčanica

Postaj  Angry Bird čet vel 14, 2013 3:22 pm

Danas me je moj facebook kolega uputio na ebay stranicu gdje neki prodavač prodaje moje radove.
http://www.ebay.com/itm/CROATIA-10-kuna-2011-G-280-UNC-/160928398058?_trksid=p5197.m1992&_trkparms=aid%3D111000%26algo%3DREC.CURRENT%26ao%3D1%26asc%3D14135%26meid%3D5590204644284010078%26pid%3D100015%26prg%3D1085%26rk%3D1%26sd%3D160928398058%26
I to za manje-više 30 USD!!! I s oznakom "RARE"
Trebam li reagirati i prijaviti ga ebay administratorima? A i malo sam uvrijeđen jer me uopće nije pitao za dopuštenje za tisak, koje bi dobio...
Da ne bi bilo zabune, ja sam Rango, ovo je account s mojim novim nadimkom kojeg sam odabrao sukladno temi skupljanja.... Very Happy

Angry Bird

Broj postova : 9
Join date : 04.12.2012

[Vrh] Go down

Goran Mihalj - fantazijske novčanice - Page 2 Empty Re: Goran Mihalj - fantazijske novčanice

Postaj  zviscevic čet vel 14, 2013 3:28 pm

To svakako nije u redu. Možeš poslati mail eBay-u. Oni reagiraju na takve stvari.
zviscevic
zviscevic
Admin

Broj postova : 749
Join date : 12.02.2011
Lokacija : Kastav, Hrvatska

http://www.monetalis.hr

[Vrh] Go down

Goran Mihalj - fantazijske novčanice - Page 2 Empty Re: Goran Mihalj - fantazijske novčanice

Postaj  zviscevic čet vel 14, 2013 3:29 pm

zviscevic je napisao/la:To svakako nije u redu. Možeš poslati mail eBay-u. Oni reagiraju na takve stvari.

Imaš "Report item" na stranici.
zviscevic
zviscevic
Admin

Broj postova : 749
Join date : 12.02.2011
Lokacija : Kastav, Hrvatska

http://www.monetalis.hr

[Vrh] Go down

Goran Mihalj - fantazijske novčanice - Page 2 Empty Re: Goran Mihalj - fantazijske novčanice

Postaj  MinesweePer čet vel 14, 2013 3:32 pm

Mogao ih je barem pravilno izrezat Very Happy
Isprika će vjerojatno biti - a nisam mogao naći autora da ga pitam za dopuštenje pa sam posudio dizajn Embarassed
U svakom slučaju jako jadno Sad
MinesweePer
MinesweePer

Broj postova : 259
Join date : 15.02.2011
Lokacija : Rijeka

[Vrh] Go down

Goran Mihalj - fantazijske novčanice - Page 2 Empty Re: Goran Mihalj - fantazijske novčanice

Postaj  Angry Bird čet vel 14, 2013 3:33 pm

zviscevic je napisao/la:To svakako nije u redu. Možeš poslati mail eBay-u. Oni reagiraju na takve stvari.
Upravo jesam. I još je prodao 4 komada po 30$ Žao mi je ljudi koji su to kupili!

Angry Bird

Broj postova : 9
Join date : 04.12.2012

[Vrh] Go down

Goran Mihalj - fantazijske novčanice - Page 2 Empty Re: Goran Mihalj - fantazijske novčanice

Postaj  Angry Bird čet vel 14, 2013 3:36 pm

MinesweePer je napisao/la:Mogao ih je barem pravilno izrezat Very Happy
Isprika će vjerojatno biti - a nisam mogao naći autora da ga pitam za dopuštenje pa sam posudio dizajn Embarassed
U svakom slučaju jako jadno Sad
Skinuo je moje slike ili s facebooka ili odavdje. Odakle god da jest, mogao je pitati. iako je čovjek koji se ozbiljno time misli baviti, dobio bi sliku u boljoj rezoluciji. Meni bi bila čast da se tako nešto moje prodaje. Ovako, netko bi me mogao povezati s nečasnim radnjama. Evil or Very Mad

Angry Bird

Broj postova : 9
Join date : 04.12.2012

[Vrh] Go down

Goran Mihalj - fantazijske novčanice - Page 2 Empty Re: Goran Mihalj - fantazijske novčanice

Postaj  zviscevic čet vel 14, 2013 3:39 pm

Angry Bird je napisao/la:
zviscevic je napisao/la:To svakako nije u redu. Možeš poslati mail eBay-u. Oni reagiraju na takve stvari.
Upravo jesam. I još je prodao 4 komada po 30$ Žao mi je ljudi koji su to kupili!

A prijavi ga HNB jer se to ne smije raditi. Možeš ti napraviti dizajn, ali tiskanti novčanice RH, pa da piše gore "kuna" je već ozbiljna stvar. Da barem piše SPECIMEN, ajde. Ali ovako nije šala...
zviscevic
zviscevic
Admin

Broj postova : 749
Join date : 12.02.2011
Lokacija : Kastav, Hrvatska

http://www.monetalis.hr

[Vrh] Go down

Goran Mihalj - fantazijske novčanice - Page 2 Empty Re: Goran Mihalj - fantazijske novčanice

Postaj  MinesweePer čet vel 14, 2013 3:41 pm

Hahahaha koji bi to smijeh bio da nadrapa zbog toga, bilo bi zasluženo, ali mislim da ipak ne bi bilo nikakvih sankcija budući da znamo u kojoj državi živimo.
MinesweePer
MinesweePer

Broj postova : 259
Join date : 15.02.2011
Lokacija : Rijeka

[Vrh] Go down

Goran Mihalj - fantazijske novčanice - Page 2 Empty Re: Goran Mihalj - fantazijske novčanice

Postaj  Angry Bird čet vel 14, 2013 3:45 pm

MinesweePer je napisao/la:Hahahaha koji bi to smijeh bio da nadrapa zbog toga, bilo bi zasluženo, ali mislim da ipak ne bi bilo nikakvih sankcija budući da znamo u kojoj državi živimo.
Može dobiti ban na ebayu i to bi mu bilo dosta. nisam viđao ovo na aukcije.hr, iako sam ga viđao tamo kao prodavača

Angry Bird

Broj postova : 9
Join date : 04.12.2012

[Vrh] Go down

Goran Mihalj - fantazijske novčanice - Page 2 Empty Re: Goran Mihalj - fantazijske novčanice

Postaj  MinesweePer čet vel 14, 2013 3:47 pm

na aukcijama se očito nije usudio staviti jer se boji da ga netko ne otkrije...
bilo bi dobro da ga ebay opali po paypalu ili moneybookersu pa da tu lovu treba proslijedit tebi Very Happy
MinesweePer
MinesweePer

Broj postova : 259
Join date : 15.02.2011
Lokacija : Rijeka

[Vrh] Go down

Goran Mihalj - fantazijske novčanice - Page 2 Empty Re: Goran Mihalj - fantazijske novčanice

Postaj  Angry Bird čet vel 14, 2013 3:50 pm

MinesweePer je napisao/la:na aukcijama se očito nije usudio staviti jer se boji da ga netko ne otkrije...
bilo bi dobro da ga ebay opali po paypalu ili moneybookersu pa da tu lovu treba proslijedit tebi Very Happy
ne radi se tu o lovi. nije meni do toga. nego mi je žao ljudi koji su očito smeće platili 30$

Angry Bird

Broj postova : 9
Join date : 04.12.2012

[Vrh] Go down

Goran Mihalj - fantazijske novčanice - Page 2 Empty Re: Goran Mihalj - fantazijske novčanice

Postaj  MinesweePer čet vel 14, 2013 3:54 pm

ma znam, ja se zafrkavam malo da ne bude sve tako crno Smile
MinesweePer
MinesweePer

Broj postova : 259
Join date : 15.02.2011
Lokacija : Rijeka

[Vrh] Go down

Goran Mihalj - fantazijske novčanice - Page 2 Empty Re: Goran Mihalj - fantazijske novčanice

Postaj  Angry Bird čet vel 14, 2013 3:58 pm

MinesweePer je napisao/la:ma znam, ja se zafrkavam malo da ne bude sve tako crno Smile
Very Happy

Angry Bird

Broj postova : 9
Join date : 04.12.2012

[Vrh] Go down

Goran Mihalj - fantazijske novčanice - Page 2 Empty Re: Goran Mihalj - fantazijske novčanice

Postaj  Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 2 / 2. Previous  1, 2

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.