Hrvatska numizmatika
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Goran Mihalj - fantazijske novčanice

+2
zviscevic
MinesweePer
6 posters

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

Go down

Goran Mihalj - fantazijske novčanice Empty Goran Mihalj - fantazijske novčanice

Postaj  Gost uto oľu 15, 2011 9:02 pm

U zadnje vrijeme mi je i hobi izrada fantazijskih novčanica na računalu. Ne printam ih, nego ih samo pohranjujem na računalu. Koristim osnovni program za obradu slike, tako da nisu perfektne, ali se nadam da ću se uvježbati vremenom. Ovo su neki od mojih radova:
Goran Mihalj - fantazijske novčanice Engleska20funti.th


Goran Mihalj - fantazijske novčanice Ma272arska500forint.th


Goran Mihalj - fantazijske novčanice 10hada.th


Goran Mihalj - fantazijske novčanice 1dinarbih.th


Goran Mihalj - fantazijske novčanice 250kuna.th



Gost
Gost


[Vrh] Go down

Goran Mihalj - fantazijske novčanice Empty Re: Goran Mihalj - fantazijske novčanice

Postaj  MinesweePer uto oľu 15, 2011 9:14 pm

malo je reći da ti dobro idu fantazijske! svaka čast, bravo!
i dobrodošao Very Happy
MinesweePer
MinesweePer

Broj postova : 259
Join date : 15.02.2011
Lokacija : Rijeka

[Vrh] Go down

Goran Mihalj - fantazijske novčanice Empty Re: Goran Mihalj - fantazijske novčanice

Postaj  zviscevic uto oľu 15, 2011 9:21 pm

Bravo!

Preselio sam ovu temu u odgovarajući podforum.
zviscevic
zviscevic
Admin

Broj postova : 749
Join date : 12.02.2011
Lokacija : Kastav, Hrvatska

http://www.monetalis.hr

[Vrh] Go down

Goran Mihalj - fantazijske novčanice Empty Re: Goran Mihalj - fantazijske novčanice

Postaj  Gost sri oľu 16, 2011 8:43 am

Hvala.... imam ih još, ali protekom vremena nisam više zadovoljan njihovim izgledom.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Goran Mihalj - fantazijske novčanice Empty Re: Goran Mihalj - fantazijske novčanice

Postaj  zviscevic sri oľu 16, 2011 9:56 am

Rango je napisao/la:Hvala.... imam ih još, ali protekom vremena nisam više zadovoljan njihovim izgledom.

Samo Vi nabacite, mene to područje izuzetno zanima. Ja sam isto nešto dizajnirao, odn. redizajnirao neke novčanice i dao otisnuti.

Imam i neka nova izdanja u planu (nešto novo sam pripremio), pa ću to uskoro dat u tisak.
zviscevic
zviscevic
Admin

Broj postova : 749
Join date : 12.02.2011
Lokacija : Kastav, Hrvatska

http://www.monetalis.hr

[Vrh] Go down

Goran Mihalj - fantazijske novčanice Empty Re: Goran Mihalj - fantazijske novčanice

Postaj  Gost sri oľu 16, 2011 10:04 am

zviscevic je napisao/la:

Samo Vi nabacite, mene to područje izuzetno zanima. Ja sam isto nešto dizajnirao, odn. redizajnirao neke novčanice i dao otisnuti.

Imam i neka nova izdanja u planu (nešto novo sam pripremio), pa ću to uskoro dat u tisak.
OK, stavit ću ih navečer, jer ih imam doma na računalu...

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Goran Mihalj - fantazijske novčanice Empty Re: Goran Mihalj - fantazijske novčanice

Postaj  woodpecker sri oľu 16, 2011 1:01 pm

zviscevic je napisao/la:
Rango je napisao/la:Hvala.... imam ih još, ali protekom vremena nisam više zadovoljan njihovim izgledom.

Samo Vi nabacite, mene to područje izuzetno zanima. Ja sam isto nešto dizajnirao, odn. redizajnirao neke novčanice i dao otisnuti.

Imam i neka nova izdanja u planu (nešto novo sam pripremio), pa ću to uskoro dat u tisak.

Na koju vrstu hartije tj. papira ih stampas?

woodpecker

Broj postova : 15
Join date : 25.02.2011

[Vrh] Go down

Goran Mihalj - fantazijske novčanice Empty Re: Goran Mihalj - fantazijske novčanice

Postaj  zviscevic sri oľu 16, 2011 1:07 pm

90 gramski offsetni
zviscevic
zviscevic
Admin

Broj postova : 749
Join date : 12.02.2011
Lokacija : Kastav, Hrvatska

http://www.monetalis.hr

[Vrh] Go down

Goran Mihalj - fantazijske novčanice Empty Re: Goran Mihalj - fantazijske novčanice

Postaj  Gost pon oľu 21, 2011 7:59 pm

Ovo mi je zadnja strana 250 kn s Janicom Kostelić:
Goran Mihalj - fantazijske novčanice 250kunazadnja22.th



Ovo mi je bila prva fantazijska koju sam napravio:
Goran Mihalj - fantazijske novčanice 50kuna2.th



Ovu sam kreirao nakon malo čavrljanja na fejsu s drugim ex-jugo notafilistima o jugoslavenskoj seriji "spomenici", gdje sam ja rekao da bih to bolje napravio jer mi je to najružnija jugo serija:
http://4.bp.blogspot.com/-ZyOug20Fb_g/TVcJSohMjdI/AAAAAAAAKbM/AN4EIYQrOpQ/s1600/Jugoslavija%2B100%2Bdinara%2B1989%2BP.BMP

Jedna srpska:
http://1.bp.blogspot.com/-aCOwe_YUrfc/TVcMP_JcCOI/AAAAAAAAKb8/xYDh7HlkwLE/s1600/Srbija%2B500%2Bdinara%2B2011.BMP

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Goran Mihalj - fantazijske novčanice Empty Re: Goran Mihalj - fantazijske novčanice

Postaj  woodpecker pon oľu 21, 2011 8:06 pm

Svaka cast.Ova zadnja mi je ekstra.Da li postoji i druga strana te novcanice?

woodpecker

Broj postova : 15
Join date : 25.02.2011

[Vrh] Go down

Goran Mihalj - fantazijske novčanice Empty Re: Goran Mihalj - fantazijske novčanice

Postaj  Gost pon oľu 21, 2011 8:13 pm

woodpecker je napisao/la:Svaka cast.Ova zadnja mi je ekstra.Da li postoji i druga strana te novcanice?
zasad nema. Išao sam na prednje strane uglavnom. S ovom nisam bio pretjerano zadovoljan, jer ima veliku grešku. Brojevi 500 na traci iznad grba nisu ravnomjerno raspoređeni. al mogao bih da napravim zadnju

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Goran Mihalj - fantazijske novčanice Empty Re: Goran Mihalj - fantazijske novčanice

Postaj  zviscevic pet tra 15, 2011 8:40 pm


Ovo je super dizajn - samo savjetujem malo više detalja.
Nadalje, Međugorje je u BiH, pa bi se moglo ovo krivo shvatiti...
zviscevic
zviscevic
Admin

Broj postova : 749
Join date : 12.02.2011
Lokacija : Kastav, Hrvatska

http://www.monetalis.hr

[Vrh] Go down

Goran Mihalj - fantazijske novčanice Empty Re: Goran Mihalj - fantazijske novčanice

Postaj  Gost pet tra 15, 2011 8:45 pm

zviscevic je napisao/la:

Ovo je super dizajn - samo savjetujem malo više detalja.
Nadalje, Međugorje je u BiH, pa bi se moglo ovo krivo shvatiti...

Nisam htio dodavati previše detalja, jer kasnije na ovaj jednostavni dizajn mogu nešto dodati ako mi štogod zgodno padne na pamet. Kasnije bi se to dalo teže ispravit.

Međugorje me ne brine previše. Nema se tu šta krivo shvatiti. Hrvatsko mjesto, a i nije neuobičajeno stavljati motive jedne zemlje na novčanice drugih zemalja. Andrić je već na novčanicama KM, Tesla na dinarima, Tito na novčanici Gvineje (?), Kolumbo na novčanici Kolumbije, američka zastava na novčanici Indonezije itd.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Goran Mihalj - fantazijske novčanice Empty Re: Goran Mihalj - fantazijske novčanice

Postaj  almingbg sub tra 16, 2011 8:10 am

Rango kaze:
Andrić je već na novčanicama KM

Na kojim novcanicama treba da bude?

bye
Almin
almingbg
almingbg

Broj postova : 168
Join date : 05.03.2011

[Vrh] Go down

Goran Mihalj - fantazijske novčanice Empty Re: Goran Mihalj - fantazijske novčanice

Postaj  zviscevic sub tra 16, 2011 8:24 am

almingbg je napisao/la:
Rango kaze:
Andrić je već na novčanicama KM

Na kojim novcanicama treba da bude?

bye
Almin

Smile Upravo tako!
zviscevic
zviscevic
Admin

Broj postova : 749
Join date : 12.02.2011
Lokacija : Kastav, Hrvatska

http://www.monetalis.hr

[Vrh] Go down

Goran Mihalj - fantazijske novčanice Empty Re: Goran Mihalj - fantazijske novčanice

Postaj  Gost sub tra 16, 2011 3:15 pm

almingbg je napisao/la:
Rango kaze:
Andrić je već na novčanicama KM

Na kojim novcanicama treba da bude?

bye
Almin

Po istoj logici stvari kao i Tesla na srpskim. Znači na hrvatskim.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Goran Mihalj - fantazijske novčanice Empty Re: Goran Mihalj - fantazijske novčanice

Postaj  zviscevic sub tra 16, 2011 3:59 pm

Neka ova tema ne skrene u političku.

Ivo Andrić je hrvatskog porijekla, rođen u Bosni, a pisao je na srpskom o bosanskim temama. Kod nas je običaj svojatanje koje odmah "podrazumjeva" isključivanje onog drugog. Objektivno, najviše je vezan uz BiH, ali pripada i HR i SRB.

Nikola Tesla je rođen u HR, srpskog podrijetla, a najveće stvari je napravio u SAD-u. Najbolje rješenje je da je to zajednički znanstvenik.

Josip Pančić je znanstvenik HR podrijetla, ali je djelovao u SRB. Opet zajednički znanstvenik.

Isto vrijedi i za Maka Dizdara, Stanka Vraza itd.
zviscevic
zviscevic
Admin

Broj postova : 749
Join date : 12.02.2011
Lokacija : Kastav, Hrvatska

http://www.monetalis.hr

[Vrh] Go down

Goran Mihalj - fantazijske novčanice Empty Re: Goran Mihalj - fantazijske novčanice

Postaj  almingbg ned tra 17, 2011 8:21 am

Ja sam vjerovao da je Nikola Tesla rodjen u Austro-Ugarskoj. Mora da sam taj dan u skoli bio pospan...

bye
Almin


almingbg
almingbg

Broj postova : 168
Join date : 05.03.2011

[Vrh] Go down

Goran Mihalj - fantazijske novčanice Empty Re: Goran Mihalj - fantazijske novčanice

Postaj  zviscevic ned tra 17, 2011 8:42 am

almingbg je napisao/la:Ja sam vjerovao da je Nikola Tesla rodjen u Austro-Ugarskoj. Mora da sam taj dan u skoli bio pospan...

bye
Almin

Taj dio AU se zvao Trojedna Kraljevina Hrvatska, Slavonija i Dalmacija. To je isto kao da je netko 1965 rođen u Bjelovaru, pa kražemo da nije rođen u Hrvatskoj nego u Jugoslaviji.

Isto tako, nećemo za nekoga tko je rođen u Sarajevu prije 1918 reći da je rođen u AU, a ne u Bosni ili ako je rođen u Subotici, da je rođen u AU, a ne u Srbiji (Vojvodini).

Na kraju krajeva, odmakli smo se od teme, a koja je: fantazijske novčanice Gorana Mihalja. Za ove teme tko je čiji ima dovoljno tema na nekim drugim forumima.
zviscevic
zviscevic
Admin

Broj postova : 749
Join date : 12.02.2011
Lokacija : Kastav, Hrvatska

http://www.monetalis.hr

[Vrh] Go down

Goran Mihalj - fantazijske novčanice Empty Re: Goran Mihalj - fantazijske novčanice

Postaj  Gost ned tra 17, 2011 9:01 am

Ma da, nije ovo mjesto za raspravljanje o politici. Povijest na ovim prostorima je toliko zamršena, da se to ne može jednostavno riješiti i objasniti. I ovo je tema fantazijske novčanice. Isto tako sam mogao staviti i djeda božićnjaka i nitko mi ne bi smio zamjeriti jer je to fantazija Smile

btw Zlatko, poslušao sam tvoj savjet i dodao mali detalj. I to samo na zadnju stranu, i mislim da je to to. Svaki dodatni detalj bi napravio cirkus od novčanice. I bilo bi super kad bi ovakvo nešto bilo tiskano na polimeru. Evo ispravka:

https://2img.net/h/oi55.tinypic.com/1pgh2d.jpg

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Goran Mihalj - fantazijske novčanice Empty Re: Goran Mihalj - fantazijske novčanice

Postaj  zviscevic ned tra 17, 2011 9:06 am

Rango je napisao/la:Ma da, nije ovo mjesto za raspravljanje o politici. Povijest na ovim prostorima je toliko zamršena, da se to ne može jednostavno riješiti i objasniti. I ovo je tema fantazijske novčanice. Isto tako sam mogao staviti i djeda božićnjaka i nitko mi ne bi smio zamjeriti jer je to fantazija Smile

btw Zlatko, poslušao sam tvoj savjet i dodao mali detalj. I to samo na zadnju stranu, i mislim da je to to. Svaki dodatni detalj bi napravio cirkus od novčanice. I bilo bi super kad bi ovakvo nešto bilo tiskano na polimeru. Evo ispravka:

https://2img.net/h/oi55.tinypic.com/1pgh2d.jpg

Ne želim ulaziti u dizajnerski dio, no savjetovao bih ti da malo obogatiš sadržaj tekstovima, npr. o krivotvorenju i sl. Možda kakav "mikortekst" i sl. Onda bi novčanica bila nekako potpunija.
zviscevic
zviscevic
Admin

Broj postova : 749
Join date : 12.02.2011
Lokacija : Kastav, Hrvatska

http://www.monetalis.hr

[Vrh] Go down

Goran Mihalj - fantazijske novčanice Empty Re: Goran Mihalj - fantazijske novčanice

Postaj  Gost pon srp 04, 2011 9:04 pm

evo jedne prigodne, ali opet samo prednja strana...
Goran Mihalj - fantazijske novčanice 2011dinara2compressed.th



Gost
Gost


[Vrh] Go down

Goran Mihalj - fantazijske novčanice Empty Re: Goran Mihalj - fantazijske novčanice

Postaj  kronen pet srp 08, 2011 12:06 pm

.. ne sumnjivo da imate velikog potencijala i kreativnost za izradu krasnih novčanica, no probajte taj potencijal iskoristiti u ostvarenju istih novčanica koje bi ostale trajni pečat u vremenu... probajte u dogovoru s numizmatičkim društvima, ili drugim organizacijama ostvariti slične projekte! zasigurno ce biti prepoznati i u međunarodnom okruzenju i domacem...,
kronen
kronen

Broj postova : 63
Join date : 16.02.2011
Age : 44

http://numismaticabaco.blogspot.com/

[Vrh] Go down

Goran Mihalj - fantazijske novčanice Empty Re: Goran Mihalj - fantazijske novčanice

Postaj  Gost pet srp 08, 2011 5:50 pm

kronen je napisao/la:.. ne sumnjivo da imate velikog potencijala i kreativnost za izradu krasnih novčanica, no probajte taj potencijal iskoristiti u ostvarenju istih novčanica koje bi ostale trajni pečat u vremenu... probajte u dogovoru s numizmatičkim društvima, ili drugim organizacijama ostvariti slične projekte! zasigurno ce biti prepoznati i u međunarodnom okruzenju i domacem...,
Hvala, ali zasad nemam ambicija na tom polju. Da mi je se nekako domoći nekog programa pomoću kojeg bi se slika obradila tako da izgleda kao detalj s novčanice, odnosno da bi osobe na novčanicama bile sačinjena od linija, a ne da bude "prava" slika. Zasad sve ovo smatram skicama, pa dok ne napravim nešto s čime bi se ponosio, neću se upuštati u pokušaje da tiskam. Hvala svejedno na pohvalama.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Goran Mihalj - fantazijske novčanice Empty Re: Goran Mihalj - fantazijske novčanice

Postaj  Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.