Hrvatska numizmatika
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

UNC kataloška vrijednost novčanice od 500 kuna

3 posters

Go down

UNC kataloška vrijednost novčanice od 500 kuna Empty UNC kataloška vrijednost novčanice od 500 kuna

Postaj  Gost ned srp 03, 2011 9:48 am

Prije svega pola sata sam dogovarao razmjenu novčanica s jednim dečkom iz Tajvana. Trebam da mu pošaljem novčanicu od 500 hrvatskih kuna iz 1993. Pošto sam tek nedavno dobio .pdf katalog, istinabog 14. izdanje, odlučio sam da mijenjam po kataloškoj vrijednosti. I tako, odem ja pogledati koja je kataloška vrijednost ove novčanice u UNC kvaliteti. Nemalo sam se iznenadio kada sam vidio da je to SVEGA 95,00 USD!!!!!! To nije ni Face value te novčanice! A da moje zgražanje bude veće, vrijednost za VF i VG kvalitetu nije čak ni FV, nego 45,00 USD za VF i 25,00 USD za VG! Ne radi li se tu o nekom propustu??? I to velikom! Tko to određuje?
Evo slike za dokaz...
UNC kataloška vrijednost novčanice od 500 kuna 500kuna.th




Gost
Gost


[Vrh] Go down

UNC kataloška vrijednost novčanice od 500 kuna Empty Re: UNC kataloška vrijednost novčanice od 500 kuna

Postaj  zlaja ned srp 03, 2011 5:06 pm

Ne treba prodavati nago kupovati dok je tako jeftino, i to one lošije kvalitete. Idea Laughing
zlaja
zlaja

Broj postova : 373
Join date : 15.02.2011
Age : 67
Lokacija : Županja Hrvatska

[Vrh] Go down

UNC kataloška vrijednost novčanice od 500 kuna Empty Re: UNC kataloška vrijednost novčanice od 500 kuna

Postaj  almingbg čet srp 07, 2011 5:17 pm

Postoje 2 pristupa:

1. Uzmite FV u dolarima, pa uvecajte za 50-100%, ili
2. Koristite katalosku vrijednost, ali u evrima

bye
Almin

almingbg
almingbg

Broj postova : 168
Join date : 05.03.2011

[Vrh] Go down

UNC kataloška vrijednost novčanice od 500 kuna Empty Re: UNC kataloška vrijednost novčanice od 500 kuna

Postaj  Gost čet srp 07, 2011 8:39 pm

almingbg je napisao/la:Postoje 2 pristupa:

1. Uzmite FV u dolarima, pa uvecajte za 50-100%, ili
2. Koristite katalosku vrijednost, ali u evrima

bye
Almin

uzmem ja pristup koji mi najbolje odgovara Very Happy
Ne znam koja je svrha cijene u katalozima ako ovakve grješke postoje? Do sada uopće nisam imao katalog, al sam se uspio nekako dočepati 14. izdanja. I prvo korištenje kataloga, i BUM - ne valja!

Gost
Gost


[Vrh] Go down

UNC kataloška vrijednost novčanice od 500 kuna Empty Re: UNC kataloška vrijednost novčanice od 500 kuna

Postaj  zviscevic pet srp 08, 2011 11:31 pm

SCWPM odavno ne valja. To svi znaju. Budući da sam član IBNS-a stalno čitam o pritužbama na taj katalog, a uredništvo sve to ignorira. Sad je pitanje vremena kad će ih pomesti konkurencija...

Btw. IBNS sprema veliki projekt digitalnog kataloga svjetskih novčanica.
zviscevic
zviscevic
Admin

Broj postova : 749
Join date : 12.02.2011
Lokacija : Kastav, Hrvatska

http://www.monetalis.hr

[Vrh] Go down

UNC kataloška vrijednost novčanice od 500 kuna Empty Re: UNC kataloška vrijednost novčanice od 500 kuna

Postaj  Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.