Hrvatska numizmatika
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Numizmatički klubovi

+4
numizmatik
zviscevic
MinesweePer
numizmatika
8 posters

Go down

Numizmatički klubovi Empty Numizmatički klubovi

Postaj  numizmatika ned vel 13, 2011 12:08 pm

HRVATSKA
Novska
Hrvatsko filatelističko-numizmatičko
društvo “Novska ´94”
p.p. 18, 44330 Novska
(prostor srednje škole, ul. Tina Ujevića)
susreti: 2. i 4. nedjelja u mj. od 10 do 12 h

Osijek
Klub kolekcionara
(hotel „Royal“, Kapucinska 34, Osijek)
susreti: nedjeljom od 10 do 12 h

Rijeka
Filatelistički i numizmatički klub
Verdieva 11, 51001 Rijeka (p.p. 174)
(kraj gradskog kazališta)
susreti: nedjeljom od 9 do 12 h

Split
Dalmatinsko numizmatičko društvo
Slavićeva 43, 21000 Split
(u prostoru šahovskog kluba "Poštar")
susreti: petkom od 17 do 19 h

Šibenik
Društvo filatelista i numizmatičara Šibenik
Kralja Tomislava bb, 22000 Šibenik
susreti: ponedjeljkom i četvrtkom od 17 do 19 h

Varaždin
Varaždinski klub kolekcionara
p.p. 156, 42000 Varaždin
(u prostoru hotela "Turist")
susreti: nedjeljom od 10 do 12 h

Županja
Klub kolekcionara Županja
Aleja Matice Hrvatske 3, 32270 Županja
(prostor hotela „Jelen“)
susreti: nedjeljom od 10 do 12 h

SLOVENIJA
Ajdovščina
Društvo zbiralcev Ajdovščina – Nova Gorica
Gregorčičeva 20, Ajdovščina
susreti: petkom od 19 h
Buffet „Primorje“, Ajdovščina
susreti: 3. nedjelja u mj. od 9 do 12 h

Koper
Filatelistični klub Koper
Verdijeva 1, Koper
susreti: 1. nedjelja u mj. od 10 do 12 h

Ilirska Bistrica
Primorsko numizmatično društvo Ilirska Bistrica
(pizzerija „Park“, kod Pošte)
susreti: 4. nedjelja u mj. od 9 do 12 h

Maribor
Filatelistično in numizmatično društvo „Tamor“
Gorkega ulica 48, Maribor
susreti: nedjeljom od 9 do 12 h

Novo Mesto
Filatelistično društvo Novo mesto
(aula kina trgovačkog centra „Tuš“, nasuprot autobusnog kolodvora)
susreti: nedjeljom od 10 h

Portorož
Filatelistično in numizmatično društvo Piran
(Krajevna skupnost Portorož)
susreti: petkom od 17 do 19 h

Rogaška slatina
Filatelistično in numizmatično društvo Donat Mg
(hotel „Sava“)
susreti: 1. ponedjeljak u mj. od 17 do 19 h

Ljubljana
Numizmatično društvo Slovenije
(đački dom Tabor u Ljubljani, ulaz iz Kotnikove ulice)
susreti: nedjeljom od 8:30 do 12 h

BOSNA I HERCEGOVINA
Banja Luka
Klub kolekcionara
(restoran Medicinske Elektronike, centar grada)
susreti: ponedjeljkom od 18 do 21 h

Sarajevo
(hotel "Bosnia", Kulovića 9, Sarajevo)
susreti: nedjeljom od 9 do 12 h

Tuzla
(hotel "Bristol", Aleja Bosanskih Vladara 3, Tuzla)
susreti: nedjeljom od 10 do 12 h

SRBIJA
Beograd
Srpsko Numizmatičko Društvo
Svetog Save 16-18, II sprat, Beograd
susreti: utorkom od 15 do 18 h

Babušnica
Numizmatičko društvo "Lužnica"
(prostor hotela „Crni vrh“)
susreti: svakog 1. ponedjeljka u mj. od 10 do 12 h

Bečej
Numizmatički klub
(prostor doma penzionera)
susreti: ponedjeljkom od 17 do 19 h

Boljevac
Numizmatičko društvo "Aleksandar Sever"
(Kulturno-obrazovni centar Boljevac)
susreti: svakog 1. ponedjeljka u mj. od 18 do 20 h

Bor
Udruženje kolekcionara "Vajfert"
(prostor dobrovoljnog vatrogasnog društva)
susreti: četvrtkom od 18 do 22 h

Jagodina
Numizmatički klub
(kafe bar "Cezar")
susreti: nedjeljom od 11 do 15 h

Kruševac
Numizmatički klub
(Stara mezulana)
susreti: ponedjeljkom od 17 do 19 h

Leskovac
(prostor hotela „Beograd“)
susreti: nedjeljom od 9 do 13 h

Negotin
Numizmatičko društvo "Hajduk Veljko"
(kafana "Separe")
susreti: subotom od 10:30 do 13 h

Niš
Numizmatičko društvo "Mediana"
(Tvrđava, Planinarski dom)
susreti: petkom od 15 do 18 h

Novi Sad
(Galererija bioskopa "Atrium", Mihajla Pupina br. 3)
susreti: nedjeljom od 10 do 14 h

Paraćin
Numizmatičko društvo "Paraćin"
(M.Z. 11 kongres, ul. Francuska 4)
susreti: subotom od 10 do 14 h

Resavica
Numizmatičko društvo "Idimum"
(Dom kulture - mala sala)
susreti: svakog 1. ponedjeljka u mj. od 16 do 19 h

Sokobanja
Numizmatičko društvo "Sokograd"
(restoran "Splendid", Kralja Petra I br.2)
susreti: nedjeljom od 10 do 14 h

Subotica
Numizmatički klub
(Zgrada Nove opštine, Trg Lazara Nešića 1)
susreti: nedjeljom od 9 do 12 h

Zaječar
Numizmatički klub
(prostorije Sofke)
susreti: srijedom od 18 do 21 h

Zrenjanin
Filatelistički klub Zrenjanin
(prostor kluba penzionera, Miletićeva 9, Zrenjanin)
susreti: nedjeljom od 10 do 12 h

Ako ih još netko zna nek ih napiše Very Happy
numizmatika
numizmatika

Broj postova : 91
Join date : 13.02.2011
Lokacija : Hrvatska

http://numizmatika-hr.blogspot.com

[Vrh] Go down

Numizmatički klubovi Empty Re: Numizmatički klubovi

Postaj  MinesweePer uto vel 22, 2011 12:13 am

Ima li kakve koristi od bivanja članom numizmatičkih klubova/društava. Vidim da Hrvatsko numizmatičko društvo nije osvježilo svoje web stranice već više od godine dana (zadnja vijest je iz listopada 2009.), o Hrvatskoj udruzi kolekcionara iz Rijeke nisam čuo niti jednu dobru riječ... Da li je išta bolji Filatelistički i numizmatički klub iz Rijeke?
Što preporučate, kamo se učlaniti? Meni je, kako sakupljam novčanice, možda najbolje učlaniti se u International Bank Note Society ...
MinesweePer
MinesweePer

Broj postova : 259
Join date : 15.02.2011
Lokacija : Rijeka

[Vrh] Go down

Numizmatički klubovi Empty Re: Numizmatički klubovi

Postaj  zviscevic čet vel 24, 2011 11:00 pm

MinesweePer je napisao/la:Ima li kakve koristi od bivanja članom numizmatičkih klubova/društava. Vidim da Hrvatsko numizmatičko društvo nije osvježilo svoje web stranice već više od godine dana (zadnja vijest je iz listopada 2009.), o Hrvatskoj udruzi kolekcionara iz Rijeke nisam čuo niti jednu dobru riječ... Da li je išta bolji Filatelistički i numizmatički klub iz Rijeke?
Što preporučate, kamo se učlaniti? Meni je, kako sakupljam novčanice, možda najbolje učlaniti se u International Bank Note Society ...

Ima, ukoliko je društvo aktivno. A da li je aktivno ovisi od samih članova, odn. svakog člana pojedinačno. HND je najviše koncentrirano na Zagreb i sve aktivnosti su više manje centralizirane. Ja nažalost nisam imao neke velike koristi od članstva, osim časopisa koje sam dobivao, a koji su ok, ali koji uvelike zanemaruju npr. modernu numizmatiku nauštrb nekih (po meni) neodgovarajućih tema za numizmatički časopis. No to je samo moje mišljenje.

Mi smo osnovali prošle godine Numizmatičko društvo "Castua" u Kastvu (kraj Rijeke) i planiramo pokrenuti neke aktivnosti, ba bi bilo dobro da se jave ljudi iz Rijeke i okolice koji su zainteresirani da se napravi nešto. Jedan čovjek teško može nešto sam, ali kad nas je više, sve se može.

IBNS svakako preporučam. Jako su dobro organizirani i časopis im je super.
zviscevic
zviscevic
Admin

Broj postova : 749
Join date : 12.02.2011
Lokacija : Kastav, Hrvatska

http://www.monetalis.hr

[Vrh] Go down

Numizmatički klubovi Empty Re: Numizmatički klubovi

Postaj  numizmatik pet vel 25, 2011 9:45 am

numizmatika je napisao/la:
Ilirska Bistrica
Primorsko numizmatično društvo Ilirska Bistrica
(pizzerija „Park“, kod Pošte)
susreti: 4. nedjelja u mj. od 9 do 12 h

Nije više pizzerija Park, nego Okrepčevalnica »pri Špehu,« Gubčeva ulica 32, 6250 Ilirska Bistrica.
numizmatik
numizmatik

Broj postova : 31
Join date : 15.02.2011

[Vrh] Go down

Numizmatički klubovi Empty Re: Numizmatički klubovi

Postaj  rsmajlagi pet vel 25, 2011 12:39 pm

zviscevic je napisao/la:
MinesweePer je napisao/la:Ima li kakve koristi od bivanja članom numizmatičkih klubova/društava. Vidim da Hrvatsko numizmatičko društvo nije osvježilo svoje web stranice već više od godine dana (zadnja vijest je iz listopada 2009.), o Hrvatskoj udruzi kolekcionara iz Rijeke nisam čuo niti jednu dobru riječ... Da li je išta bolji Filatelistički i numizmatički klub iz Rijeke?
Što preporučate, kamo se učlaniti? Meni je, kako sakupljam novčanice, možda najbolje učlaniti se u International Bank Note Society ...

Ima, ukoliko je društvo aktivno. A da li je aktivno ovisi od samih članova, odn. svakog člana pojedinačno. HND je najviše koncentrirano na Zagreb i sve aktivnosti su više manje centralizirane. Ja nažalost nisam imao neke velike koristi od članstva, osim časopisa koje sam dobivao, a koji su ok, ali koji uvelike zanemaruju npr. modernu numizmatiku nauštrb nekih (po meni) neodgovarajućih tema za numizmatički časopis. No to je samo moje mišljenje.

Mi smo osnovali prošle godine Numizmatičko društvo "Castua" u Kastvu (kraj Rijeke) i planiramo pokrenuti neke aktivnosti, ba bi bilo dobro da se jave ljudi iz Rijeke i okolice koji su zainteresirani da se napravi nešto. Jedan čovjek teško može nešto sam, ali kad nas je više, sve se može.

IBNS svakako preporučam. Jako su dobro organizirani i časopis im je super.


Da li je s ovoga popisa namjerno izostalo Hrvatsko numizmatičko društvo, ili je to, nadam se, samo previd. Što se tiče tema o modernom novcu u časopisima HND, razlog tomu je što nitko ne piše, odnosno šalje tekstove. Urednik prije tiska moli ljude da mu dostave radove. Što se tiče Numizmatičkih vijesti, one su jedno od najcjenjenijih numizmatičkih glasila u Europi, što dokazuju referiranja u drugim europskim glasilima. U Hrvatskoj su jedno od svega tridesetak časopisa koje je država stavila u skupinu "časopisa od iznimne važnosti. Kako se ovdje osječam i prozvanim po pitanju HND web stranice Laughing Kao njezi urednik moram samo napomenuti da ona nije zamišljena kao portal na koji će se postati vijesti iz num. svijeta, već kao informator Društva i njegovih aktivnosti. Da li postati članom HND-a ili ne?, -meni je odgovor potpuno jasan. HND je nacionalno društvo, a ne klub. Osnovano je kao dom svih naših numizmatičara, koji su podijeljeni u lokalna društva/klubove. Vremenom je ta veza puknula (prije dvadesetak i više godina), no u HND-u nisu protiv bilo kakve suradnje. Prije su ta lokalna društva zapravo bile sekcije HND-a i bilo je sve OK. Kuda nas je promjena odvela, najbolje vidimo danas. Zlatko je upoznat sa prepirkama koje su se vodile na jednom forumu oko ove teme. Ekipa sa tog foruma se manje više raspršila, a HND i dalje postoji i izdaje u ovim teškim vremenima svoje časopise. Zlatko zna da su i njegovi projekti vezani uz moderni novac bili objeručke podržani u HNDu.
Btw. HND je osnovan 1928. godine kao prvo društvo u ovom djelu Europe nakon onog u Beču. Ovo je moje skromno mišljenje o tome HND ili ne. Normalno da su manja lokalna društva pogodnija za one iz tog kraja, pa tako i ovo novo društvo u Kastavu. No, što sa onima koji nemaju lokalnih društva u svojem kraju? U HND se upisuje i preko neta, a za članarinu se dobiva dva časopisa...malo?, ne znam, možda i je, no što bi se zapravo trebalo davati. Ako je netko u Vinkovcima, Osijeku...što bi HND trebao napraviti, održati druženje jednom tjedno u svim gradovima? Na ovo je odgovor jednostavan, nekoliko ljudi se skupi, dogovori i mi ih registriramo kao sekciju HND u npr. Osijeku...i to je to.

rsmajlagi

Broj postova : 13
Join date : 17.02.2011

http://www.hrvatskonumizmatickodrustvo.hr/

[Vrh] Go down

Numizmatički klubovi Empty Re: Numizmatički klubovi

Postaj  zviscevic pet vel 25, 2011 1:48 pm

Da li je s ovoga popisa namjerno izostalo Hrvatsko numizmatičko društvo, ili je to, nadam se, samo previd.

Ne znamo da li se u društvu održavaju sastanci numizmatičara - kolekcionara (radi prodaje, zamjene itd.). Zato nije uvršteno. Dakle, ovo gore je popis klubova gdje se ljudi sastaju (popis je inače prekopiran s mog bloga Hrvatska numizmatika). Ako se sastaju i u HND, ja ću to uvrstiti na popis na blogu.

Što se tiče tema o modernom novcu u časopisima HND, razlog tomu je što nitko ne piše, odnosno šalje tekstove. Urednik prije tiska moli ljude da mu dostave radove. Što se tiče Numizmatičkih vijesti, one su jedno od najcjenjenijih numizmatičkih glasila u Europi, što dokazuju referiranja u drugim europskim glasilima. U Hrvatskoj su jedno od svega tridesetak časopisa koje je država stavila u skupinu "časopisa od iznimne važnosti.

Ja sam osobno stekao dojam da su takve teme blago rečeno nepoželjne i da se moderna numizmatika ne smatra vrijednom spomena. Takav dojam sam stekao iz razgovora s određenim pojedincima. Daj Bože da sam u krivu i da sam sve krivo shvatio. Zanemarivati modernu numizmatiku je veliki grijeh, osobito prema mlađim numizmatičarima kojima je to pri oblik numizmatike s kojom dolaze u doticaj. Nitko ne počinje s antikom ili srednjim vijekom (možda rijetki), nego baš s modernom numizmatikom, a kasnije se prelazi i na složenija područja. Na mladima svijet ostaje i to bi oni "stariji" itekako trebali znati. Dakle treba biti otvoren za sve, osobito za mlade numizmatičare kojih itekako ima.


Kako se ovdje osječam i prozvanim po pitanju HND web stranice Laughing Kao njezi urednik moram samo napomenuti da ona nije zamišljena kao portal na koji će se postati vijesti iz num. svijeta, već kao informator Društva i njegovih aktivnosti.

Svako uređivanje bilo časopisa bilo stranica je naporan posao, tako da tome treba odati određeno poštovanje, bez obzira kakvo je. Sami sigurno ne možete napraviti portal, jer za to je potreban tim ljudi koji će stalno raditi na tome, a to naravno košta.

Da li postati članom HND-a ili ne?, -meni je odgovor potpuno jasan. HND je nacionalno društvo, a ne klub. Osnovano je kao dom svih naših numizmatičara, koji su podijeljeni u lokalna društva/klubove. Vremenom je ta veza puknula (prije dvadesetak i više godina), no u HND-u nisu protiv bilo kakve suradnje. Prije su ta lokalna društva zapravo bile sekcije HND-a i bilo je sve OK. Kuda nas je promjena odvela, najbolje vidimo danas.

Sve je to u redu. No gledajmo kakvo je stanje danas - HND je više manje koncentriran na Zagreb. A HR se ne sastoji samo od Zagreba, nego su tu i drugi gradovi i manja mjesta (sad bih mogao nabrajati i manja mjesta po HR gdje u jednom selu ima po par numizmatičara). To ne treba zanemarivati. Ako je ova veza prekinuta, onda je najbolje da se to obnovi, jer je šteta da ostane na ovakvom stanju. To su samo moji dojmovi, što ne znači da sam u pravu.

Zlatko je upoznat sa prepirkama koje su se vodile na jednom forumu oko ove teme. Ekipa sa tog foruma se manje više raspršila, a HND i dalje postoji i izdaje u ovim teškim vremenima svoje časopise.

Ja sam isto bio kritičan prema HND, možda ponekat pregrub, ali i dalje smatram da se moderna numizmatika zanemaruje. Nadalje, ne može (ne smije) se odbaciti kolekcionarska komponenta iz nekog numizmatičkog društva. Časopisi koje izdaje HND su za svaku pohvalu i tu je utrošen veliki trud. Ali, ne može se sve svesti samo na to. Smatram da nije dobro da se od bilo kojeg društva radi isključivo znanstveno-istraživački klub. To je vrlo važna komponenta, ali je pogrešno da bude i jedina. Tu treba postojati i ona kolekcionarska dimenzija (ipak se numizmatika više skuplja nego proučava), što uključuje sastanke, sajmove, aukcije, itd. Vidite malo kako funkcionira American Numismatic Association i sl. (treba se uvijek ugledati na najbolje).


Zlatko zna da su i njegovi projekti vezani uz moderni novac bili objeručke podržani u HNDu.
Hm, mislim da nisu baš. Prema povratnim informacijama koje imam i ono što sam imao prilike pročitati na jednom mjestu, mislim da nisu. Nakon zadnjeg posjeta HND-u sam u biti sam prestao biti član. Možda je to posljedica toga što sam naletio na krivu osobu... Uglavnom, nije to više važno. Ja i dalje nastavljam baviti se modernom numizmatikom i raditi za svoj gušt, a kolege numizmatičari neka ocijene da li je to ok ili ne.

Btw. HND je osnovan 1928. godine kao prvo društvo u ovom djelu Europe nakon onog u Beču. Ovo je moje skromno mišljenje o tome HND ili ne.
To je bogata tradicija, samo se živi u sadašnjosti s planovima za budućnost.

Normalno da su manja lokalna društva pogodnija za one iz tog kraja, pa tako i ovo novo društvo u Kastavu. No, što sa onima koji nemaju lokalnih društva u svojem kraju? U HND se upisuje i preko neta, a za članarinu se dobiva dva časopisa...malo?, ne znam, možda i je, no što bi se zapravo trebalo davati. Ako je netko u Vinkovcima, Osijeku...što bi HND trebao napraviti, održati druženje jednom tjedno u svim gradovima? Na ovo je odgovor jednostavan, nekoliko ljudi se skupi, dogovori i mi ih registriramo kao sekciju HND u npr. Osijeku...i to je to.

Časopisi koje izdaje HND su ok i kvalitetni. To nitko ne osporava. Meni se ne sviđa što nema više moderne numizmatike, ali ok, stvar je ukusa. No treba razumjeti sljedeće: veliki broj numizmatičara (osobito mlađih) su kolekcionari i sada im se sve vrti oko skupljanja (većinom modernih stvari) i oni trebaju nešto, neku organizaciju koja će ih podržavati u tome. Njima Numizmatičke vijesti niti Obol sa sadašnjim sadržajem ne mogu predstavljati neko interesantno štivo, jer su te teme namjenjene iskusnijim numizmatičarima. Ako se sretnu s time sada, reći će da im je to bezveze. Nakon par godina kada uđu u materiju, pa ponovno naiđu na te časopise tek onda će vidjeti o kakvom se blagu informacija radi i kako se puno iz toga može naučiti. Znači, potreban je jedan razvojni put od numizmatičara početnika u velikog zaljubljenika u numizmatiku. Što znači da bi ti časopisi trebali imati raznovrsne teme (za svakoga ponešto) i to bi zasigurno privuklo veći broj ljudi nego sada. Neke teme će biti dosadne i bezveze starijim članovima, ali će biti itekako potrebne mlađim i neiskusnim članovima.

Na kraju krajeva želim reći da nemam ništa protiv HND, ali smatram da treba odgovoriti na zahtjeve vremena. Nekada se funkcioniralo kako se funkcioniralo, ali danas u vrijeme Interneta stvari su puno drukčije i njima se treba prilagoditi. Ljudi se mjenjaju i njima se treba prilagoditi, ne može se funkcionirati više kako se funkcioniralo prije 20-30 godina.

Sve ovo je bio i jedan od razloga za osnivanje ND "Castua" koje je doduše još u povojima, ali već imamo neke projekte koji su u planu kao što su: sastanci, časopis, digitalna knjižnica i sl.

Za suradnju smo uvijek otvoreni ("rsmajlagi" zna koji su tu još ljudi i da su oni ozbiljni).
zviscevic
zviscevic
Admin

Broj postova : 749
Join date : 12.02.2011
Lokacija : Kastav, Hrvatska

http://www.monetalis.hr

[Vrh] Go down

Numizmatički klubovi Empty Re: Numizmatički klubovi

Postaj  Tomorex sub vel 26, 2011 4:53 pm

Poštovanje dečkići!
Vidim da se rasprava zahuktala i to je po meni odlično. Very Happy
Osobno nisam nikada bio član HND iako sam u nekoliko navrata ispunjene pristupnice dao kolegama iz ZG.
Danas se, iako nisam član HND-a i dalje bavim numizmatikom i to prilično intenzivno!!
Mi u Rijeci osnovali smo,1997 g. LIBURNIJSKO NUMIZMATIČKO DRUŠTVO , koje se na žalost potiho ugasilo.Imali smo prilikom osnivanja 30 članova?? Problemi koji su se javili već na samom početku bili su međugeneracijski. Stariji i iskusniji kolege ,ugledni hrvatski numizmatičari,nisu prepoznali trenutak i entuzijazam nas ,tada mlađih članova.
Ista situacija se sada može zrcalno preslikati na odnos Rijeke (konkretno) i HND-a iz Zagreba!!
HND bi kao krovna numizmatička organizacija u Hrvatskoj trebala prepoznati numizmatičke pokušaje u Rijeci(NUMIZMATIČKO DRUŠTVO CASTUA), kao i u drugim krajevima Hrvatske!!(Ako za njih uopće zna)
No , kao i u svemu u životu pa tako i u ovom slučaju ,naša riječka scena će biti priznata jedino po radu i rezultatima!
I na kraju , siguran sam , da će naš cijenjeni rsmajlagi razumijeti naše stavove , koji nikako ne umanjuju povijesnu i znanstvenu ulogu HND-a u Hrvatskoj i svijetu, već da će ih protumačiti kao naš pokušaj stupanja na scenu!! (za sada mimo HND-a)
LP
Tomorex




Tomorex
Tomorex

Broj postova : 22
Join date : 17.02.2011
Lokacija : Rijeka

[Vrh] Go down

Numizmatički klubovi Empty Re: Numizmatički klubovi

Postaj  zviscevic sub vel 26, 2011 5:12 pm

Treba ohrabrivati i članove u drugim sredinama da se aktiviraju i organiziraju. Lokalni pristup je ovdje vrlo važan.

Svima nama je u interesu jedna pozitivna klima i želja da se numizmatičari što više aktiviraju, a i privuku nove članove. Ima jako puno entuzijasta koji nažalost izgube taj entuzijazam kada nalete na "zid" koji često postavljaju stariji numizmatičari (ne svi, ali jedan dobar dio da).

Ja sam u svojim počecima doživio i omalovažavanja, a i pokušaje da me prevare (a nisam jedini) stariji, iskusniji i "ugledniji" numimatičari. Mislim da takva praksa mora jednostavno nestati i da se mladim ljudima trebaju otvoriti vrata, a sve uz snažnu edukaciju i prihvaćanje tih ljudi. Dakle, treba imati i razumjevanja i strpljenja za sve koji se tek počinju baviti ovim hobijem i dati im punu podršku.

U numizmatičkim krugovima se još uvijek nalaze i razni muljatori koji imaju jako širok prostor za djelovanje i nitko se njima ne bavi, nitko ne upozorava na to što rade i svi okreću leđa i prave se blesavi. Nitko se ne želi nikome zamjeriti, pa cijela grana onda dolazi na loš glas radi par neodgovornih pojedinaca. Odgovornost je tu na numizmatičkim društvima koja bi trebala upozoravati svoje članove na eventualne falsifikate i dezinformacije. Samo tako se može ići naprijed.

Ja se nadam da će ND Castua ostvariti barem neke od tih ciljeva.
zviscevic
zviscevic
Admin

Broj postova : 749
Join date : 12.02.2011
Lokacija : Kastav, Hrvatska

http://www.monetalis.hr

[Vrh] Go down

Numizmatički klubovi Empty Re: Numizmatički klubovi

Postaj  rsmajlagi sub vel 26, 2011 11:06 pm

zviscevic je napisao/la:
Da li je s ovoga popisa namjerno izostalo Hrvatsko numizmatičko društvo, ili je to, nadam se, samo previd.

Ne znamo da li se u društvu održavaju sastanci numizmatičara - kolekcionara (radi prodaje, zamjene itd.). Zato nije uvršteno. Dakle, ovo gore je popis klubova gdje se ljudi sastaju (popis je inače prekopiran s mog bloga Hrvatska numizmatika). Ako se sastaju i u HND, ja ću to uvrstiti na popis na blogu

Sastanci HND-a održavaju se svaki ponedjeljak od 16:00 do 20:00 u prostorijama Društva, na adresi Habdelićeva 2 (Gornji grad/ u blizini Kamenitih vrata).


rsmajlagi

Broj postova : 13
Join date : 17.02.2011

http://www.hrvatskonumizmatickodrustvo.hr/

[Vrh] Go down

Numizmatički klubovi Empty Re: Numizmatički klubovi

Postaj  rsmajlagi sub vel 26, 2011 11:15 pm

Tomorex je napisao/la:
I na kraju , siguran sam , da će naš cijenjeni rsmajlagi razumijeti naše stavove , koji nikako ne umanjuju povijesnu i znanstvenu ulogu HND-a u Hrvatskoj i svijetu, već da će ih protumačiti kao naš pokušaj stupanja na scenu!! (za sada mimo HND-a)
LP
Tomorex

Ne samo da ću razumjeti, nego planiram i aktivno sudjelovati kao član Vašeg društva! Wink
Btw. ima li kakvih popusta na članarinu? Dok platim sve članarine ne ostane mi niti za prosječni folis! lol!

rsmajlagi

Broj postova : 13
Join date : 17.02.2011

http://www.hrvatskonumizmatickodrustvo.hr/

[Vrh] Go down

Numizmatički klubovi Empty Re: Numizmatički klubovi

Postaj  zviscevic sub vel 26, 2011 11:18 pm

Sastanci HND-a održavaju se svaki ponedjeljak od 16:00 do 20:00 u prostorijama Društva, na adresi Habdelićeva 2 (Gornji grad/ u blizini Kamenitih vrata).

Ovo su sastanci tipa kupovina, razmjena i sl., ili?

zviscevic
zviscevic
Admin

Broj postova : 749
Join date : 12.02.2011
Lokacija : Kastav, Hrvatska

http://www.monetalis.hr

[Vrh] Go down

Numizmatički klubovi Empty Re: Numizmatički klubovi

Postaj  zviscevic sub vel 26, 2011 11:20 pm

rsmajlagi je napisao/la:Ne samo da ću razumjeti, nego planiram i aktivno sudjelovati kao član Vašeg društva! Wink
Btw. ima li kakvih popusta na članarinu? Dok platim sve članarine ne ostane mi niti za prosječni folis! lol!

Gledamo da članarina bude razumna i da nosi nešto sa sobom. Dakle da ne bude članarina radi članstva, već da se nešto "dobije" za to.
zviscevic
zviscevic
Admin

Broj postova : 749
Join date : 12.02.2011
Lokacija : Kastav, Hrvatska

http://www.monetalis.hr

[Vrh] Go down

Numizmatički klubovi Empty Re: Numizmatički klubovi

Postaj  rsmajlagi sub vel 26, 2011 11:26 pm

rsmajlagi je napisao/la:
Što se tiče tema o modernom novcu u časopisima HND, razlog tomu je što nitko ne piše, odnosno šalje tekstove. Urednik prije tiska moli ljude da mu dostave radove.
zviscevic je napisao/la:
Ja sam osobno stekao dojam da su takve teme blago rečeno nepoželjne i da se moderna numizmatika ne smatra vrijednom spomena. Takav dojam sam stekao iz razgovora s određenim pojedincima. Daj Bože da sam u krivu i da sam sve krivo shvatio. Zanemarivati modernu numizmatiku je veliki grijeh, osobito prema mlađim numizmatičarima kojima je to pri oblik numizmatike s kojom dolaze u doticaj. Nitko ne počinje s antikom ili srednjim vijekom (možda rijetki), nego baš s modernom numizmatikom, a kasnije se prelazi i na složenija područja. Na mladima svijet ostaje i to bi oni "stariji" itekako trebali znati. Dakle treba biti otvoren za sve, osobito za mlade numizmatičare kojih itekako ima.

Ponavljam, nitko ne šalje tekstove, nije se desilo da smo odbili tekst...ali baš nikada! Evo i ovom prilikom pozivam sve zainteresirane da slobodno pošalju svoje radove.

rsmajlagi

Broj postova : 13
Join date : 17.02.2011

http://www.hrvatskonumizmatickodrustvo.hr/

[Vrh] Go down

Numizmatički klubovi Empty ..

Postaj  kronen čet svi 19, 2011 8:09 am

.. Interesantno, no nitko se nije osvrnio na ovu temu pa ću je Ja postaviti..
zašto je "nemoguće" organizirati sustav nacionalnih - regionalnih izložbi, (kasnije međunarodne) natjecateljskog karaktera, tako da svaki član bilo kojeg društva ima priliku pokazati svoje izloške i pri tome primiti primjerenu nagradu (medalju npr, diplomu itd) ?!!
smatram da je to jako važno za privlačenje novih članova, komunikaciju među sadašnjim kolekcionarima, stvaranju novih poznanstava, itd... dakle ukratko sustav natjecanja razrađen slično kao što ima filatelija!! ...
kad sam razgovarao s jednim gospodinom iz HND a o toj temi, veli da niti jedna zemlja nema tako visoko organizirani sistem natjecanja - izlaganja ...
pa jel mi moramo čekati da netko drugi nešto prvi pokrene, jel ne možemo biti dobar primjer - pokretač?!
zašto se svi lokalni klubovi ne organiziraju pod jedinstvenu krovnu ortganizaciju HND a kao krovne ustanove nacionalnog saveza?

kao što veli kolega, možda sam u krivu, ali smatram, nemati taj sustav je veliki problem koji samo nadovezuje sve ostale probleme, a današnja numizmatika je sve ne interesantnija za mlade!
kronen
kronen

Broj postova : 63
Join date : 16.02.2011
Age : 44

http://numismaticabaco.blogspot.com/

[Vrh] Go down

Numizmatički klubovi Empty Re: Numizmatički klubovi

Postaj  zviscevic čet lis 20, 2011 11:34 am

Numizmatički klubovi Razmje11
zviscevic
zviscevic
Admin

Broj postova : 749
Join date : 12.02.2011
Lokacija : Kastav, Hrvatska

http://www.monetalis.hr

[Vrh] Go down

Numizmatički klubovi Empty Re: Numizmatički klubovi

Postaj  natko uto stu 15, 2011 10:41 pm

Zadnjih par godina, koliko sam god bio u Zagrebu nikad taj ponedjeljak popodne ne docekam. Uvijek je znalo biti odlicnog izbora, za razliku od Britanca na kojem sam rijetko na sta naletio. Evo sad cu napokon imati priliku otici do Gornjeg Grada.

Tko me vodi u drustvo iduci ponedjeljak (21og)? Privatnu poruku molim Smile
natko
natko

Broj postova : 259
Join date : 13.02.2011
Lokacija : Split

[Vrh] Go down

Numizmatički klubovi Empty Re: Numizmatički klubovi

Postaj  Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.