Hrvatska numizmatika
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AUKCIJE na internetu

+2
kfastic
MinesweePer
6 posters

Stranica 2 / 2. Previous  1, 2

Go down

AUKCIJE na internetu - Page 2 Empty Re: AUKCIJE na internetu

Postaj  austro čet sij 19, 2012 1:05 pm

MinesweePer je napisao/la:jel vam se desilo kada da ste kupili novčanice na aukcijama i opis novčanice nije odgovarao onome što ste dobili?
Kupio sam 2 novčanice i u opisu je stajalo da je jedna XF+, druga XF+/aUNC
Fotke su bile mutne pa se ni baš najbolje vidilo.
Dobio sam doma danas pošiljku i jedna je VF, a druga jedva XF....

Da li takvom prodavaču dati pozitivnu ocjenu ili ne bez obzira što sam relativno povoljno platio novčanice (bila je aukcija od kune i nije dostigla realnu vrijednost)?

Općenito ima na aukcijama masu "znalaca" o gradiranju novčanica što bi digne tlak na hiljadarku odmah.
Tako sam jednom kupio UNC od xy i nisam dobio čisti UNC, dao sam mu + ocjenu ali sam mu reko da nije u redu to što je napravio, tj. mogo je reć da su novčanice malčice ipak sa (značajnim) tragovima vezanja u buntu i sa sl. anomalijama. Ispriku naravno nisam dobio nego me korisnik aukcija blokirao, što sam tek neki dan skužio kada sam htio licitirati ono što prodaje.

Ovakvo dijeljenje pozitinih ocjena mi je skroz u k****...

Isto to desilo se meni ne jednom, uglavnom strašno se navlači u pogledu kvalitete i kod novčanica i kod kovanica na aukcijama hr, također nisam dao negativnu ocjenu nego probao objasniti, pa je i mene dočekala blokada...

austro

Broj postova : 37
Join date : 26.02.2011

[Vrh] Go down

AUKCIJE na internetu - Page 2 Empty Re: AUKCIJE na internetu

Postaj  austro čet sij 19, 2012 1:18 pm

almingbg je napisao/la:MinesweePer, čitaš mi misli.

Prošli mjesec dobijem na eBay 3 novčanice kraljevine Jugoslavije, u naslovu aukcija jasno stoji UNC. novčanice došle, dvije od njih AU, a jedna u najboljem slučaju XF+.

Kao i MinesweePer, novčanice sam dobio prilično jeftino, ali nije stvar u tome - nikad ne bih ni ostavio ponudu da sam znao kakva je prava kvaliteta. Na kraju nisam ostavio nikakvu ocjenu.

Prije par dana sam dobio na aukciji još jednu novčanicu od istog prodavača (btw iz Zagreba), trebala bi biti UNC, čekam je da dođe pa ću vidjeti kakav je kvalitet.

Isto tako, prošle sedmice stigla jedna novčanica sa jedne druge aukcije od tipa od kojeg sam dosad dobijao samo ekstra robu - novčanica je AU umjesto UNC, kontaktirao sam ga i sutra ću mu vratiti novčanicu. Shit happens, no hard feelings. Za dva dana ću pokušati da dobijem još nešto od njega, on je definitivno na mojoj listi favorita, iako je po nekim drugim detaljima vrlo za*eban (tipa ja prodajem, ti kupuješ, nemoj ništa da me pitaš).

Određivanje kvaliteta novčanica nije ni lako ni egzaktno, ali smatram da oni koji se bave prodajom treba da znaju šta rade, pogotovo kad se radi o razlici između UNC i AU novčanica. Svjestan sam da se greške dešavaju, ali pogriješiti u 3 od 3 je malo previše.

Pozdrav!
Da prodavač nije možda Milisavljević Zlatko, ovaj s ebay-a jer sam ja poslao novac prije par dana i ne dobivam nikakav odgovor.

Prodavači itekako dobro znaju što prodaju i ako nešto muljaju, nije to nikakao slučajno.

austro

Broj postova : 37
Join date : 26.02.2011

[Vrh] Go down

AUKCIJE na internetu - Page 2 Empty Re: AUKCIJE na internetu

Postaj  almingbg čet sij 19, 2012 1:36 pm

Isto to desilo se meni ne jednom, uglavnom strašno se navlači u pogledu kvalitete i kod novčanica i kod kovanica na aukcijama hr, također nisam dao negativnu ocjenu nego probao objasniti, pa je i mene dočekala blokada...

Mene jos niko nije blokirao, a da budem iskren ne bi mi bilo zao ni sekunde. Ne vjerujem da postoji trgovac novčanicama koji ne razlikuje AU od UNC-a.

PS poslao sam ti PM
almingbg
almingbg

Broj postova : 168
Join date : 05.03.2011

[Vrh] Go down

AUKCIJE na internetu - Page 2 Empty Re: AUKCIJE na internetu

Postaj  MinesweePer pet sij 20, 2012 4:03 pm

austro je napisao/la:
Pozdrav!
Da prodavač nije možda Milisavljević Zlatko, ovaj s ebay-a jer sam ja poslao novac prije par dana i ne dobivam nikakav odgovor.

Prodavači itekako dobro znaju što prodaju i ako nešto muljaju, nije to nikakao slučajno.

Nije, ovaj je sa aukcije.hr
MinesweePer
MinesweePer

Broj postova : 259
Join date : 15.02.2011
Lokacija : Rijeka

[Vrh] Go down

AUKCIJE na internetu - Page 2 Empty Re: AUKCIJE na internetu

Postaj  MinesweePer pet sij 20, 2012 6:28 pm

da li je netko primijetio jučer-prekjučer na aukcije.hr novog podavača koji prodaje 1000 DEM - serija prije 1990 za 2100kuna, i također lot 50-1000 DEM za istu cijenu...
mislim da mu je nadimak bio AK2000, kažem bio jer ga više ne vidim na aukcijama...
MinesweePer
MinesweePer

Broj postova : 259
Join date : 15.02.2011
Lokacija : Rijeka

[Vrh] Go down

AUKCIJE na internetu - Page 2 Empty Re: AUKCIJE na internetu

Postaj  MinesweePer uto tra 03, 2012 12:09 pm

ajme meni, kupio 1 novčanicu od lika na aukcije.hr i pitam ga dal može umjesto preporučene obična poštarina i lik mi odgovori "može al tad ne stavljam karton u pošiljku" ... mislim si koji k****???

isuse bože, koji uvjet...
MinesweePer
MinesweePer

Broj postova : 259
Join date : 15.02.2011
Lokacija : Rijeka

[Vrh] Go down

AUKCIJE na internetu - Page 2 Empty Re: AUKCIJE na internetu

Postaj  natko sri tra 04, 2012 7:21 am

Koji panj No
natko
natko

Broj postova : 259
Join date : 13.02.2011
Lokacija : Split

[Vrh] Go down

AUKCIJE na internetu - Page 2 Empty Re: AUKCIJE na internetu

Postaj  Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 2 / 2. Previous  1, 2

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.