Hrvatska numizmatika
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Srebrnjaci i zlatnici bez certifikata

2 posters

Go down

Srebrnjaci i zlatnici bez certifikata Empty Srebrnjaci i zlatnici bez certifikata

Postaj  MinesweePer uto oľu 15, 2011 10:31 pm

Da li se i koliko prigodnim srebrnjacima u izdanju HNB-a snižava cijena ukoliko nemaju nikakav certifikat?
Naišao sam na 3 srebrnjaka 100/150/200 kn za 610kn... Da li je to pametno kupit?
MinesweePer
MinesweePer

Broj postova : 259
Join date : 15.02.2011
Lokacija : Rijeka

[Vrh] Go down

Srebrnjaci i zlatnici bez certifikata Empty Re: Srebrnjaci i zlatnici bez certifikata

Postaj  zviscevic uto oľu 15, 2011 10:47 pm

MinesweePer je napisao/la:Da li se i koliko prigodnim srebrnjacima u izdanju HNB-a snižava cijena ukoliko nemaju nikakav certifikat?
Naišao sam na 3 srebrnjaka 100/150/200 kn za 610kn... Da li je to pametno kupit?

Po meni više vrijede ovi s certifikatom, mada sam se sretao sa svakakvom praksom. Neki numkizmatičari ih vade iz kutija i stavljaju u albume (sa ili bez kapsule). Bez kapsule ima za posljedicu uništavanje proof kovanice.

Uglavnom, nekima nedostatak certifikata ne znači puno, a nekima da.
zviscevic
zviscevic
Admin

Broj postova : 749
Join date : 12.02.2011
Lokacija : Kastav, Hrvatska

http://www.monetalis.hr

[Vrh] Go down

Srebrnjaci i zlatnici bez certifikata Empty Re: Srebrnjaci i zlatnici bez certifikata

Postaj  MinesweePer uto oľu 15, 2011 10:50 pm

Zahvaljujem! Da li ste se možda u dosadašnjoj praksi susretali sa lažnjacima srebrnjaka što se tiče izdanja HNB-a i općenito?
MinesweePer
MinesweePer

Broj postova : 259
Join date : 15.02.2011
Lokacija : Rijeka

[Vrh] Go down

Srebrnjaci i zlatnici bez certifikata Empty Re: Srebrnjaci i zlatnici bez certifikata

Postaj  zviscevic sri oľu 16, 2011 9:26 am

MinesweePer je napisao/la:Zahvaljujem! Da li ste se možda u dosadašnjoj praksi susretali sa lažnjacima srebrnjaka što se tiče izdanja HNB-a i općenito?

Ne. To nije toliko atraktivan materijal (u svjetskim razmjerima) da bi se isplatio krivotvoriti.
zviscevic
zviscevic
Admin

Broj postova : 749
Join date : 12.02.2011
Lokacija : Kastav, Hrvatska

http://www.monetalis.hr

[Vrh] Go down

Srebrnjaci i zlatnici bez certifikata Empty Re: Srebrnjaci i zlatnici bez certifikata

Postaj  Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.