Hrvatska numizmatika
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hrvatske srebrnjake Baranja i Split

4 posters

Go down

Hrvatske srebrnjake Baranja i Split Empty Hrvatske srebrnjake Baranja i Split

Postaj  natko pet vel 10, 2012 10:36 am

Nemam ova 3, trebaju mi u originalnim kutijama s certifikatom i da nisu grebani/dirani(kovanice, ne kapsule)
-Baranja - 150 kuna
-Baranja - 200 kuna
-Split - 200 kuna
natko
natko

Broj postova : 259
Join date : 13.02.2011
Lokacija : Split

[Vrh] Go down

Hrvatske srebrnjake Baranja i Split Empty Re: Hrvatske srebrnjake Baranja i Split

Postaj  MinesweePer pet vel 10, 2012 8:22 pm

Što ih u HNB-u nemaju više? Ne piše ništa da su prodane...

http://hnb.hr/novcan/hnovcan.htm (pa izabrat zlatni i srebreni kovani noac)
MinesweePer
MinesweePer

Broj postova : 259
Join date : 15.02.2011
Lokacija : Rijeka

[Vrh] Go down

Hrvatske srebrnjake Baranja i Split Empty Re: Hrvatske srebrnjake Baranja i Split

Postaj  Mister No pet vel 10, 2012 8:34 pm

HNB ne prodaje taj prigodni novac, pa nije upoznat što je prodano.
Dok sam zvao Hypo Banku ostali su samo kompleti, nije bilo pojedinačno srebrnjaka Baranja za kupit.
Za Split ne znam, ali mislim da se ZABA više time ne bavi.

Mister No

Broj postova : 3
Join date : 15.02.2011

[Vrh] Go down

Hrvatske srebrnjake Baranja i Split Empty Re: Hrvatske srebrnjake Baranja i Split

Postaj  austro pet vel 10, 2012 9:03 pm

MinesweePer je napisao/la:Što ih u HNB-u nemaju više? Ne piše ništa da su prodane...

http://hnb.hr/novcan/hnovcan.htm (pa izabrat zlatni i srebreni kovani noac)

U HNB toga nemaju, a i malo toga od srebrnjaka imaju, uglavno nešto je pod njihovom ingerencijaom, a puno više toga pod HNZ-om.

Što se tiče Baranje stvarno sam pokušao doći do tih srebrnjaka, ali osoba koja je trebala to kupiti za mene u Hypu u Osijeku(mislim da ih nema drugdje) nije se usudila uzeti te srebrnjake jer su bili "sumnjivi", vjerojatno vađeni i dirani. Ako netko uspije doći do izvora neka javi.

austro

Broj postova : 37
Join date : 26.02.2011

[Vrh] Go down

Hrvatske srebrnjake Baranja i Split Empty Re: Hrvatske srebrnjake Baranja i Split

Postaj  natko sub vel 11, 2012 4:02 pm

Nazalost ne, MisterNo je u pravu, to su primjeri brojnih izdanja ciju je prodaju HNB i HNZ prepustila nekim bankama, iz razloga valjda da budu dostupniji lokalcima. Problem je nastao kad su banke propale ili su ih progutale vece banke, pa se to pogubilo. Tek revizijom cijena prije 2-3-4 godine one su ih ponovo pocele prodavati ali nisam znao da ih imaju. Tako sam nedavno imao srecu i kupio (navodno) zadnju Ivanu-Brlic Mazuranic u Erste banci bez obzira sto su mi prije 4-5 godina rekli da nemaju pojma.

Preko yahoo grupe smo nabavljali Osijek i Zagreb, trebalo se dobro potrudit tad.

U Hypo banci kako je navedeno nema pojedinacno srebrnjaka Baranja nego samo kompleti sa zlatom (uzasno glupa solucija 150-500 kn i 200-1000) a toliko para nemam niti zelim dati za takvu stvar.

Srebrnjaci (i zlatnici) Split su bili jako popularni i prodali su se kroz godinu-dvije. Nisam ih tada kupio, ali sam pred neku godinu nabavio komad od 100kn. Najcesce su isli kao pokloni za krstenja, vjencanja (zaista lijep poklon) itd pa ih nema na trzistu.
natko
natko

Broj postova : 259
Join date : 13.02.2011
Lokacija : Split

[Vrh] Go down

Hrvatske srebrnjake Baranja i Split Empty Re: Hrvatske srebrnjake Baranja i Split

Postaj  Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.