Hrvatska numizmatika
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Oksidiranje/obnova ciscene kovanice

3 posters

Go down

Oksidiranje/obnova ciscene kovanice Empty Oksidiranje/obnova ciscene kovanice

Postaj  natko sri stu 02, 2011 1:49 pm

Primio sam dvije bakrene kovanice (XIX st) koje su tako "fino" ociscene da ni p od patine nije ostalo. Nisu unistene, bar ne ispolirane, ali bas vriste, bodu oci i htio bi da se obnove malo. Da je srebro, ni po muke, ali bakar... Ima li netko mozda kakav prijedlog za njihovo oksidiranje, ne zelim da budu zelene nego da bar malo smedje patine pocmu hvatati, da se oporave. Kvragu i Portugalci i njihovo poimanje numizmatike Evil or Very Mad
natko
natko

Broj postova : 259
Join date : 13.02.2011
Lokacija : Split

[Vrh] Go down

Oksidiranje/obnova ciscene kovanice Empty Re: Oksidiranje/obnova ciscene kovanice

Postaj  natko uto pro 06, 2011 9:40 am

Evo vise od mjesec dana proslo vidim, dobro se obnavljaju kovanice, do nove godine pretpostavljam da cu ih staviti u holdere.

Znaci, stoje na pragu prozora, koji nekad pokupi malo vlage kad je kisa, prtljam ga po rukama svako koji dan, u pocetku malo cesce, a sad imaju onako tamno crveno smeđu boju, cak nelose izgledaju vec.

Nisam htio nikakve kemikalije, mislim da je ovo ipak najkvalitetnije, iako sporo rjesenje.
natko
natko

Broj postova : 259
Join date : 13.02.2011
Lokacija : Split

[Vrh] Go down

Oksidiranje/obnova ciscene kovanice Empty Re: Oksidiranje/obnova ciscene kovanice

Postaj  almingbg uto pro 06, 2011 12:24 pm

Falsifikatori imaju jedan trik, kako da metalni novac "ostari" prije vremena:

zakopati ga u kravlju ba**gu. Evil or Very Mad

Malo tezi slučaj za nas rođene na asfaltu... lol!
almingbg
almingbg

Broj postova : 168
Join date : 05.03.2011

[Vrh] Go down

Oksidiranje/obnova ciscene kovanice Empty Re: Oksidiranje/obnova ciscene kovanice

Postaj  Vito uto pro 06, 2011 1:06 pm

Oh, ja.... 1000 + 1 način za uničevanje kovancev
Vito
Vito

Broj postova : 83
Join date : 12.02.2011

[Vrh] Go down

Oksidiranje/obnova ciscene kovanice Empty Re: Oksidiranje/obnova ciscene kovanice

Postaj  natko čet vel 23, 2012 8:53 am

almingbg je napisao/la:
zakopati ga u kravlju ba**gu. Evil or Very Mad

Ma nasao bi negdje te stvari, kad odem na brdo, donesem komad balege Laughing

Nego mislim da nije dovoljno homogena, da bi ostalo na fleke. I treba tocno tempirati, a zelim biti pazljiv. Ovo moje radi, ali sad jako sporo. Vise je u prvih mjesec dana bilo napretka nego zadnja 3. Jednu sam spremio, ali ova druga je lijepa i zelim je jos malo srediti. Jos ima malo crvenkaste boje, ali eto, sad sam zadovoljan da imam XF kovanicu od koje u pocetku nisam previse ocekivao. Da je jos ovoliko patine nitko ne bi rekao da je ciscena. Postat cu slike.
natko
natko

Broj postova : 259
Join date : 13.02.2011
Lokacija : Split

[Vrh] Go down

Oksidiranje/obnova ciscene kovanice Empty Re: Oksidiranje/obnova ciscene kovanice

Postaj  Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.