Hrvatska numizmatika
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Izračun serijskog broja novčanice (SHS)

2 posters

Go down

Izračun serijskog broja novčanice (SHS) Empty Izračun serijskog broja novčanice (SHS)

Postaj  MinesweePer pet srp 13, 2012 2:23 pm

Da li netko zna kako se na novčanicama Kraljevine SHS računa serijski broj novčanice?

Npr. imam 10 dinara iz 1926.

- serijski broj je 40506435
- broj lijevo dolje je 435 (što i odgovara zadnjim brojevima serijskog broja)
- broj desno dolje je E.1621

Pročitao sam na jednom drugom forumu da se serijski broj može izračunati iz ova dva manja "serijska" broja, ali sam zaboravio na kojem se to sajtu uopće nalazi Very Happy

Hvala na pomoći!

LP

majns
MinesweePer
MinesweePer

Broj postova : 259
Join date : 15.02.2011
Lokacija : Rijeka

[Vrh] Go down

Izračun serijskog broja novčanice (SHS) Empty Re: Izračun serijskog broja novčanice (SHS)

Postaj  zlaja pet srp 13, 2012 5:37 pm

U jednom od brojeva časopisa Dinar, SND je objavljen izračun i prenosim slike koje sve objašnjavaju.
Izračun serijskog broja novčanice (SHS) 20hmu85

Izračun serijskog broja novčanice (SHS) Riahsg

Izračun serijskog broja novčanice (SHS) 20t08qc


Zadnja promjena: zlaja; pon sij 05, 2015 8:18 pm; ukupno mijenjano 2 put/a.
zlaja
zlaja

Broj postova : 373
Join date : 15.02.2011
Age : 67
Lokacija : Županja Hrvatska

[Vrh] Go down

Izračun serijskog broja novčanice (SHS) Empty Re: Izračun serijskog broja novčanice (SHS)

Postaj  MinesweePer pet srp 13, 2012 9:36 pm

Zahvaljujem! Dobro će mi doći!
MinesweePer
MinesweePer

Broj postova : 259
Join date : 15.02.2011
Lokacija : Rijeka

[Vrh] Go down

Izračun serijskog broja novčanice (SHS) Empty Re: Izračun serijskog broja novčanice (SHS)

Postaj  MinesweePer uto pro 11, 2012 10:30 pm

Po izračunu, sljedeća novčanica nije original, tj. serijski broj se po izračunu ne podudara.
Da li možda izračun za ovu novčanicu nije odgovarajući? Čak niti zadnje tri brojke ne odgovaraju, zato i postavljam pitanje da li je sljedeća novčanica original?

http://www.ebay.com/itm/YUGOSLAVIA-100-Din-OVERPRINT-on-400-KRUN-1919-RR-/160921291169?pt=Paper_Money&hash=item2577a809a1
MinesweePer
MinesweePer

Broj postova : 259
Join date : 15.02.2011
Lokacija : Rijeka

[Vrh] Go down

Izračun serijskog broja novčanice (SHS) Empty Re: Izračun serijskog broja novčanice (SHS)

Postaj  zlaja sri pro 12, 2012 2:38 pm

Malo sam usporedio sliku te novčanice sa slikama drugih novčanica sa interneta jer ju nemam u zbirci. Po ustanovljenim mjerenjima crteža u programu Visio bih rekao da je to falcifikat.
Inače to je dosta rijedak falcifikat ali mislim da ja cijena previsoka.
zlaja
zlaja

Broj postova : 373
Join date : 15.02.2011
Age : 67
Lokacija : Županja Hrvatska

[Vrh] Go down

Izračun serijskog broja novčanice (SHS) Empty Re: Izračun serijskog broja novčanice (SHS)

Postaj  MinesweePer sub sij 03, 2015 4:00 pm

Evo još jednog primjerka kojem serijski ne štima sa izračunom:

Falsifikat ili ne?

Da li je moguće da su i u štampariji fulali brojeve ili da se nisu striktno držali formule i izračuna za serijski broj?
Konkretno ovaj prodavač kaže da novčanica ima vodeni žig i da tekstura samog papira i kvaliteta tiska izgleda poput originala.
MinesweePer
MinesweePer

Broj postova : 259
Join date : 15.02.2011
Lokacija : Rijeka

[Vrh] Go down

Izračun serijskog broja novčanice (SHS) Empty Re: Izračun serijskog broja novčanice (SHS)

Postaj  Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.