Hrvatska numizmatika
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

„Predstavljanje članova“ ???

2 posters

Go down

„Predstavljanje članova“ ??? Empty „Predstavljanje članova“ ???

Postaj  zlaja sri oľu 16, 2011 6:40 pm

Nisam neka cjepidlaka ali mislim da bi bilo lijepo da se predstave članovi koji to do sada nisu učinili. Neka administrator ovu moju primjedbu smjesti na odgovarajuće mjesto jer ja ga nisam našao.
zlaja
zlaja

Broj postova : 373
Join date : 15.02.2011
Age : 67
Lokacija : Županja Hrvatska

[Vrh] Go down

„Predstavljanje članova“ ??? Empty Re: „Predstavljanje članova“ ???

Postaj  zviscevic sri oľu 16, 2011 7:08 pm

zlaja je napisao/la:Nisam neka cjepidlaka ali mislim da bi bilo lijepo da se predstave članovi koji to do sada nisu učinili. Neka administrator ovu moju primjedbu smjesti na odgovarajuće mjesto jer ja ga nisam našao.

Salažem se s Vama. Poslat ću grupnu obavijest.
zviscevic
zviscevic
Admin

Broj postova : 749
Join date : 12.02.2011
Lokacija : Kastav, Hrvatska

http://www.monetalis.hr

[Vrh] Go down

„Predstavljanje članova“ ??? Empty Re: „Predstavljanje članova“ ???

Postaj  zlaja pon lip 13, 2011 10:34 am

Prije registriranja u rubrici O FORUMU lijepo stoji:
„Forum Hrvatska numizmatika posvećen je zaljubljenicima u numizmatiku i kolekcionarima numizmatičkih predmeta. Forum je zatvorenog tipa kako bi se onemogućilo spamanje i slične aktivnosti. Za čitanje i postavljanje postova potrebno se najprije registrirati, a po odobrenju registracije, predstaviti svim ostalim članovima.”
Koliko vidim i dalje se ovo zadnje ne poštuje.
Do sada je registrirano 80 članova a svega se 37 predstavilo.
Ne smeta me ako se netko registrirao kako bi čitao postavljene postove ali sudjelovati u raspravi ili tražiti neke podatke a ne predstaviti se nije korektno prema ostalim prijavljenim članovima koji koliko vidim nastoje svojim podacima i saznanjima pomoći u svemu što je njima dostupno.
Zadnji primjer je
one
https://hrvatskanumizmatika.forumhr.com/t286-idnetifikacija-par-kovanica-koje-sam-dobio

s puno pitanja s postom kojega baš i ne razumijem.
Još je gore kada se netko neprijavljen ukljući u raspravu s podacima za koje onda postoji pitanje dali su i vjerodostojni.
Bilo bi lijepo kada bi se članovi koji to nisu učinili predstavili punim imenom i prezimenom, mjestom stanovanja i područjem koje ih zanima.
Nadam se da svojom primjedbom nisam nekog uvrijedio.
zlaja
zlaja

Broj postova : 373
Join date : 15.02.2011
Age : 67
Lokacija : Županja Hrvatska

[Vrh] Go down

„Predstavljanje članova“ ??? Empty Re: „Predstavljanje članova“ ???

Postaj  zviscevic pon lip 13, 2011 11:19 am

Slažem se s kolegom Zlajom. Naime, forum je zamišljen kao sastajalište ozbiljnih numizmatičara, a kao ozbiljni ljudi (barem što se numizmatike tiče) je red da svi predstavimo jedni drugima. Kao što to vrijedi i u društvu među ljudima, uvijek je red da se kaže: ja sam taj i taj i bavim se time i time.

Predstavljanje ovdje nije zamišljeno na način da netko dođe do nečijih privatnih podataka, imena i prezimena i sl. Predstavljanje je uvedeno zato što je to elementarna stvar pristojnosti, komentari i mišljenja koja se daju dobivaju na težini (netko imenom i prezimenom stoji iza njih) i onemogućuje se prepucavanje, vrijeđanje, ponižavanje, širenje laži i sl. (a što se može vidjeti na mnogim drugim forumima gdje ljudi pod krinkom anonimnosti pišu sve i svašta uz salve uvreda i ponižavanja).

U skladu s time, forum je zatvorenog karaktera (ljudi koji nisu članovi ne mogu vidjeti teme niti komentirati). Svatko tko želi može postati član, ali je vezan nekim pravilima i redom. Do sada nismo imali slučajeve vrijeđanja i sl., pa je očito da je ovakav ustroj foruma dobar.

Isto tako, dobro je istaknuti mjesto iz kojeg dolazite i područje interesa. Tako se možete povezati s kolegama iz istog mjesta ili s onima s kojima dijelite interes.

================================================
Molim sve članove foruma da upozore one koji se još nisu predstavili da se predstave u za to predviđenoj kategoriji. Odnosi se osobito na one koji ostavljaju komentare. To treba napraviti na način samo da se ljudima skrene pažnja da je takvo pravilo foruma i da se svi toga držimo.

zviscevic
zviscevic
Admin

Broj postova : 749
Join date : 12.02.2011
Lokacija : Kastav, Hrvatska

http://www.monetalis.hr

[Vrh] Go down

„Predstavljanje članova“ ??? Empty Re: „Predstavljanje članova“ ???

Postaj  Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.