Hrvatska numizmatika
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

folije i albumi za novčanice raznih proizvođača stranardizirani??

4 posters

Go down

folije i albumi za novčanice raznih proizvođača stranardizirani?? Empty folije i albumi za novčanice raznih proizvođača stranardizirani??

Postaj  robertl pet vel 24, 2012 3:27 pm

Može li mi netko reći da li su folije i albumi za novčanice raznih proizvođača stranardizirani, tj. međusobno kompatibilni, po veličini i po položaju rupa na folijama?
Ja sam si kupio folije Master Phil na na kolekcionar.eu pa bih sada i neki album da ne krostim obični registrator
robertl
robertl

Broj postova : 22
Join date : 03.12.2011
Age : 55

[Vrh] Go down

folije i albumi za novčanice raznih proizvođača stranardizirani?? Empty Re: folije i albumi za novčanice raznih proizvođača stranardizirani??

Postaj  MinesweePer pet vel 24, 2012 7:51 pm

rupe na folijama su standardizirane da stanu skoro pa u bilo koji registrator, a registratori su čini mi se kompatibilni, ja imam jedan master phil registrator i u njemu Lighthousove i MP folije i kompatibilne su, jedino je mala razlika u dinenzijama folija, radi se o svega 1-2 mm
MinesweePer
MinesweePer

Broj postova : 259
Join date : 15.02.2011
Lokacija : Rijeka

[Vrh] Go down

folije i albumi za novčanice raznih proizvođača stranardizirani?? Empty Re: folije i albumi za novčanice raznih proizvođača stranardizirani??

Postaj  robertl sub vel 25, 2012 9:53 am

ok, hvala za info
robertl
robertl

Broj postova : 22
Join date : 03.12.2011
Age : 55

[Vrh] Go down

folije i albumi za novčanice raznih proizvođača stranardizirani?? Empty Re: folije i albumi za novčanice raznih proizvođača stranardizirani??

Postaj  natko sub vel 25, 2012 1:14 pm

(Leuchtturmovi) listovi za novcanice isto pretpostavljam nisu od PVCa (besklorna plastika) kao i za kovanice?

Trebam organizirati setove u zbirku, nemaju pokrova, tako da ce plastika dirat kovanice (Vatikan) ne zelim ih unistiti za 5 godina obicnom plastikom, pa bi uzeo za novcanice.
natko
natko

Broj postova : 259
Join date : 13.02.2011
Lokacija : Split

[Vrh] Go down

folije i albumi za novčanice raznih proizvođača stranardizirani?? Empty Re: folije i albumi za novčanice raznih proizvođača stranardizirani??

Postaj  zviscevic sub vel 25, 2012 3:18 pm

Na opremi se nikada ne smije štedjeti, osobito ako se spremaju u to vrijedni primjerci u visokoj klasi.
Iako nisam ljubitelj kartončića, mislim da su oni nekako najbolji za ovu ulogu. Isto tako u obzir bi trebali doći samo kartončići najboljih proizvođača i to oni samoljepljivi (onemogućavaju ulazak zraka).
zviscevic
zviscevic
Admin

Broj postova : 749
Join date : 12.02.2011
Lokacija : Kastav, Hrvatska

http://www.monetalis.hr

[Vrh] Go down

folije i albumi za novčanice raznih proizvođača stranardizirani?? Empty Re: folije i albumi za novčanice raznih proizvođača stranardizirani??

Postaj  MinesweePer sub vel 25, 2012 6:51 pm

natko je napisao/la:(Leuchtturmovi) listovi za novcanice isto pretpostavljam nisu od PVCa (besklorna plastika) kao i za kovanice?

...pa bi uzeo za novcanice.

Nemaju PVC i čine mi se puno kvalitetniji od Master Phila.

Gdje kupujete Leuchtturmove folije i po kojoj cijeni ako se može znat?
MinesweePer
MinesweePer

Broj postova : 259
Join date : 15.02.2011
Lokacija : Rijeka

[Vrh] Go down

folije i albumi za novčanice raznih proizvođača stranardizirani?? Empty Re: folije i albumi za novčanice raznih proizvođača stranardizirani??

Postaj  natko sub vel 25, 2012 7:10 pm

Filatelija doo, Rijeka. 051/372-026. G. Savovic je sluzbeni distributer Leuchtturma i cijene su kao svugdje u Europi, znaci kataloske.
natko
natko

Broj postova : 259
Join date : 13.02.2011
Lokacija : Split

[Vrh] Go down

folije i albumi za novčanice raznih proizvođača stranardizirani?? Empty Re: folije i albumi za novčanice raznih proizvođača stranardizirani??

Postaj  MinesweePer sub vel 25, 2012 8:55 pm

kod njega i ja kupujem pa reko da vidim ako ih možda ima još negdje za kupiti Smile
MinesweePer
MinesweePer

Broj postova : 259
Join date : 15.02.2011
Lokacija : Rijeka

[Vrh] Go down

folije i albumi za novčanice raznih proizvođača stranardizirani?? Empty Re: folije i albumi za novčanice raznih proizvođača stranardizirani??

Postaj  Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.